16.03.2021

Дисахарид трегалоза, визначення, властивості

Рейтинг

Поділитись статтею

Іноді буває так, що читаючи склад деяких засобів медичного призначення та взагалі різних продуктів, можна наштовхнутися на безліч нових і незрозумілих на перший погляд назв речовин. Наприклад, Трегалозу цілком можна віднести до цього списку. Вона є вуглеводним інгредієнтом, який найчастіше використовується під час приготування випічки, напоїв, шоколаду та інших харчових продуктів. Ну, от навіщо вона потрібна в складі сльозозамінників? Давайте розберемося! 

Як виявилося, є деякі види цукрів, що можуть бути корисними для нашого організму. Трегалоза – один з них. Вона є різновидом природного цукру, що є одним із значущих на сьогоднішній день метаболітів. Ця молекула складається з двох одиниць глюкози (дисахарид) і виглядає, як кристалічний порошок без кольору та запаху, що добре розчиняється в воді.

Молекула трегалози, відома своїми захисними, змащувальними та зволожуючими властивостями, є природним дисахаридом з властивістю  стабілізувати та захищати мембрани, запобігати денатурації білків та руйнуванню ліпідів. У цій статті Ви дізнаєтесь все, що варто знати про цей дисахарид, його визначення, властивості та застосування.

Зміст:

 1. Особливі властивості трегалози
 2. Використання трегалози в офтальмології 
 3. Троянда Єрихону – приклад природніх властивостей трегалози
 4. Висновки
 5. Питання-відповідь

 

Особливі властивості трегалози 

На сьогоднішній день молекулу Трегалози використовують у медицині, косметології і харчовій промисловості. Виділяють наступні корисні властивості: 

 1. Захист. При екстремально високих і низьких температурах цей дисахарид приймає склоподібний стан, огортаючи кожну клітину. Тим самим речовина сприяє посиленню бар’єрних функцій поверхні, захищає її від впливу високих і низьких температур. 
 2. Зволоження. Її зволожуючі властивості активно використовуються в трансплантології, в офтальмології та в інших важливих напрямках медицини.
 3. Антиоксидант. Цей дисахарид очищає наш організм від внутрішньоклітинного сміття. 
 4. Біопротекція. Трегалоза оновлює клітинний матеріал, активізує аутофагію, що знищує модифікований білок і сприяє регенерації клітин. 

 

Використання трегалози в офтальмології 

Останнім часом все частіше людей, що працюють за комп’ютером, які проживають в умовах підвищених температур і сухості, тих, хто носить контактні лінзи, турбують такі симптоми, як сухість, відчуття чужорідного тіла або піску в очах, поколювання, біль, почервоніння, печіння очей і зоровий дискомфорт. Використовуючи її унікальні властивості , з метою захистити поверхню очей від перерахованих негативних факторів, французькими вченими був створений офтальмологічний розчин, сльозозамінник – Теалоз® Дуо. У його складі, крім Трегалози, є ще гіалуронова кислота і, що дуже важливо, немає консервантів. Завдяки цьому дисахариду сльозозамінник Теалоз® Дуо має великі переваги. До них належать здатність: 

 • зволожувати очну поверхню, оберігаючи клітини рогівки і кон’юнктиви від висихання; 
 • позитивно впливати на відновлення осмотичного балансу на поверхні ока, попереджаючи тим самим денатурацію шару ліпідів і білків клітинної мембрани; 
 • зменшувати кількість кон’юнктивальних запалень;
 • оберігати клітини рогівки від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання. 

Таким чином, властивості Трегалози дозволяють зволожувати та захищати епітеліальні клітини поверхні ока. При закрапуванні Теалоз® Дуо швидко зникають неприємні відчуття роздратування, печіння, сухості, зникає дискомфорт і з’являється приємний ефект зволоження. 

 

Троянда Єрихону – приклад природніх властивостей трегалози 

Одним з яскравих представників неймовірних можливостей трегалози є Єрихонська троянда, відома ще як «рослина воскресіння». Завдяки Трегалозі, яка становить 12,5% від її сухої маси, ця рослина здатна виживати при екстремальному зневодненні, у пустельній місцевості протягом багатьох місяців і навіть років. І як тільки починається дощ, отримавши трохи довгоочікуваної вологи, немов Фенікс із попелу, висушена Ієрихонська троянда оживає, і знову радує око своїм зеленим листям. У деяких країнах цю рослину вважають символом воскресіння. А сьогодні її цілющі властивості допомагають захистити наші очі від сухості, подарувати комфорт, збагачуючи їх живлющою вологою.  

 

Висновки

 1. Трегалоза – природний дисахарид, який має незвичайні властивості продовжувати життя. Яскравий приклад – Єрихонська троянда, символ воскресіння. 
 2. Її застосування в офтальмології дозволило створити ефективний інноваційний продукт для лікування сухого ока. 
 3. Теалоз® Дуо, що містить в своєму складі трегалозу та гіалуронову кислоту, допомагає захищати очі від сухості й ефективно усуває симптоми сухого ока. 

 

Питання – Відповідь 

Відповідь:  В даний час єдиним протипоказанням для застосування таких зволожуючих крапель є індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів очних крапель, в тому числі і самої Трегалози. Однак перед використанням будь-яких нових ліків, необхідно обов’язково уважно ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з офтальмологом. 

Відповідь: до сьогоднішнього дня не було виявлено негативних побічних ефектів. 

Load More

Поделиться ссылкой:

Оцените пользу статьи:

Діліться в соц. мережах:

Отримувати статті на E-mail

Підписатися

ДЕ КУПИТИТеалоз® Дуо Де купити

Реклама виробу медичного призначення. Засіб має побічну дію: у поодиноких випадках може спричинювати слабке подразнення очей. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією. Зберігати в недоступному для дітей місці Реквізити декларації про відповідність №UA.TR.0980038-16 до 10 липня 2021. Виробник: Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Е. Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланесе (MI), Італія (Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A.; Via. Е. Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy)