Дата публікації:

27.03.2024

Червоні очі після нарощування вій, що робити

Рейтинг

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo

Процедура нарощування вій передбачає прикріплення до власних вій штучних, виготовлених з хімічних волокон або інших матеріалів. Для цієї косметичної процедури не існує єдиних або чітко встановлених медичних рекомендацій.

Оскільки кожного року все більше людей звертаються до офтальмологів через певні проблеми після нарощування вій, фахівці детально вивчають статистику таких звернень.

Наприклад, помічено, що з тих, хто зробив цю процедуру, близько чверті зіткнулися з такими проблемами, як червоні очі, біль, свербіж, сухість та набряклі повіки.(1)

Короткочасне почервоніння очей може вважатися стандартною реакцією, враховуючи, що процедура в середньому триває близько 2 годин; при цьому майстер використовує спеціальні матеріали, зокрема клей. Таке почервоніння зазвичай зникає протягом 30 хвилин – 2 годин після завершення процедури. У певних же випадках стійкий симптом червоних очей сигналізує про виникнення проблем (про це – див. далі), що вимагають звернення до лікаря.

У цій статті ми детально розглянемо причини скарги, що “червоні очі та болять після нарощування вій”, профілактику такого симптому, і розповімо, що важливо робити, щоб позбутися його самостійно.

Симптоми що потребують уваги після нарощування вій

Після процедури нарощування вій важливо уважно стежити за своїм станом і звертатися до лікаря при появі будь-яких із перелічених симптомів, особливо якщо вони мають тенденцію до погіршення:

 • тривале почервоніння;
 • набряк та свербіж повік;
 • відчуття сухості або стороннього тіла в оці;
 • виділення та посилена сльозотеча;
 • зміни у гостроті зору;
 • підвищена чутливість до світла;
 • відчуття болю.

Ці ознаки можуть вказувати на інфекції, алергічні реакції, травми поверхні ока або інші ускладнення.

У таких випадках раннє звернення до лікаря допоможе запобігти розвитку негативних наслідків для здоров’я очей і зберегти результати косметичної процедури.

Вибирайте кваліфікованих спеціалістів та дотримуйтесь рекомендацій щодо догляду, щоб мінімізувати ризики ускладнень після нарощування вій.

Причини червоних очей після нарощування вій

Короткочасне почервоніння очей після нарощування вій, як зазначалося вище, є стандартною реакцією на процедуру. Для цього є низка причин, а саме:

 • Положення тіла: нерухоме лежання на спині з закритими очима протягом тривалого часу (близько 2 годин). Це призводить до збільшення тиску в дрібних судинах ока.
 • Яскраве освітлення, необхідне спеціалісту для роботи: попри закриті повіки, яскраве світло впливає на поверхню ока.
 • Використання хімічних засобів для зняття нарощених вій(2) та клею: їхні випари, особливо при підвищеній чутливості, чинять подразнювальну дію.

Зазвичай достатньо відпочити кілька годин, уникаючи переглядів екрана смартфона та комп’ютера, носити сонцезахисні окуляри, щоб симптоми зникли без додаткового втручання. При появі скарг на зір звертайтеся до лікаря – самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!

Хто більш схильний до почервоніння очей після нарощування вій

До груп ризику належать особи:

 • з чутливою шкірою, в яких реакція на клей та матеріали, що використовуються в процедурі, може бути більш вираженою;
 • з алергічними реакціями на косметичні продукти – при цьому ймовірність почервоніння та подразнення після процедури вища;
 • з травмами очей або попередніми  хірургічними втручаннями – в таких випадках подразнення виникає швидше;
 • з аутоімунними або іншими хронічними захворюваннями, що погіршують здоров’я очей, тому що посилюється їх реакція на зовнішні впливи;
 • із захворюваннями повік, такими як демодекоз або блефарит – процедура може спровокувати загострення;
 • що приймають певні ліки, котрі здатні посилити реакцію очей на процедуру (засоби від акне, оральні контрацептиви, сечогінні препарати тощо);
 • носії контактних лінз – через схильність до сухості поверхні ока та ризик взаємодії лінз з хімічними парами;
 • підлітки – очі в підлітковому віці можуть бути особливо чутливими до косметичних процедур.

Якщо очі залишаються червоними понад три години після нарощування, це привід уважно стежити за своїми очима наступну добу. Якщо почервоніння не проходить, потрібно йти до лікаря.

Як попередити почервоніння очей після нарощування вій

Якщо після процедури нарощування вій з’явилося почервоніння очей, важливо дотримуватися простих правил, щоб це усунути:

 1. Уникайте тертя очей: спроби потерти очі можуть посилити подразнення і призвести до додаткового дискомфорту.
 2. Не робіть макіяж до повного зникнення симптомів, щоб уникнути додаткового подразнення.
 3. Відпочиньте від контактних лінз, використовуйте окуляри до зникнення почервоніння.
 4. Закапуйте зволожувальні краплі для очей без консервантів для усунення дискомфорту від сухості та почервоніння. Перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з інструкцією.
 5. Зверніться до лікаря. Якщо почервоніння не зменшується протягом 1-2 днів, супроводжується болем, свербінням, виділеннями або іншими симптомами, слід звернутися за медичною допомогою. Можливо, лікар призначить лікування – антигістамінні, протизапальні або інші краплі, призначати які самому собі ні в якому разі не можна!

Пам’ятайте, що важливо уважно ставитися до будь-яких змін у стані очей після косметичних процедур, і при появі тривожних симптомів не відкладати візит до спеціаліста.

Які краплі капати після нарощування вій

Після процедури нарощування вій, у разі сухості, почервоніння, легкого подразнення, можна використовувати сльозозамінник (зволожувальні краплі для очей) без консервантів, щоб полегшити ці симптоми.

Зволожувальні краплі Теалоз® Дуо містять комбінацію 2 основних дієвих речовин – трегалози та гіалуронової кислоти. Засіб спеціально розроблено для захисту, зволоження, змащування поверхні ока, з метою полегшення проявів синдрому сухості очей будь-якого ступеня тяжкості, а також покращення стану поверхні ока.

Трегалоза відома як біопротектор завдяки властивості захищати клітини від різних видів стресу, наразі осмотичного стресу, що призводить до сухості. Трегалоза сприяє зволоженню та захисту клітин від зневоднення, відновлюючи природний стан поверхні ока.

Гіалуронова кислота – це речовина, яка природно присутня в тканинах ока і є потужним зволожувачем. Краплі на основі гіалуронової кислоти забезпечують тривале зволоження та комфорт для очей.

Сила двох молекул – трегалози та гіалуронової кислоти – забезпечує полегшення симптомів сухості, почервоніння та подразнення після нарощування вій.

А відсутність у їхньому складі консервантів зменшує ризик побічних ефектів для чутливих очей.

Важливо дотримуватися інструкції, ретельно мити руки перед використанням і уникати контакту кінчика флакона з будь-якими поверхнями, щоб запобігти інфекції.

Уважно стежте за вашою реакцією на краплі, і, якщо дискомфорт зберігається або посилюється, необхідно звернутися за медичною допомогою, щоб уникнути можливих ускладнень.

Висновки

 1. Почервоніння очей після нарощування вій — поширене явище, яке вимагає уваги.
 2. Існує кілька груп ризику, що більше схильні до подразнення очей після цієї процедури, включаючи підлітків, людей з чутливими очима, схильністю до алергії, тих, хто приймає певні ліки, носії контактних лінз.
 3. Звертайтеся до лікаря, якщо болять очі після нарощування вій, почервоніння, свербіж або набряк не проходять протягом кількох днів, з’являються виділення з очей, і зір стає туманним.
 4. Зволожувальні краплі для очей без консервантів допомагають впоратися з сухістю, почервонінням та подразненням після процедури.

Редакційна політика

Редакційна політика сайту Теалоз® Дуо

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Відповідь: Повністю виключити ризик почервоніння очей у таких випадках неможливо, але можна значно знизити ймовірність виникнення цього симптому. Для цього обирайте досвідченого майстра, який має можливість використовувати гіпоалергенні матеріали, дотримуйтесь його інструкцій з догляду, уникайте тертя очей після процедури. Використання зволожувальних крапель (сльозозамінника) без консервантів відповідно до інструкції усуває дискомфорт від сухості та пов'язане з цим почервоніння очей.

Відповідь: Обираючи з цією метою краплі, важливо враховувати індивідуальну переносність та потреби ваших очей. Важливо обирати зволожувальні краплі без консервантів для зволоження, усунення дискомфорту та захисту поверхні очей. Важливо уважно стежити за станом очей і звернутися до лікаря, якщо проблеми зберігаються.

Оцініть користь статті:

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.