Дата публікації:

11.02.2022

Дисахарид трегалоза, визначення, властивості

Рейтинг

4/5 - (1 vote)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
4/5 - (1 vote)

Іноді буває так, що читаючи склад деяких засобів медичного призначення та взагалі різних продуктів, можна наштовхнутися на безліч нових і незрозумілих на перший погляд назв речовин. Наприклад, Трегалозу цілком можна віднести до цього списку. Вона є вуглеводним інгредієнтом, який найчастіше використовується під час приготування випічки, напоїв, шоколаду та інших харчових продуктів. Ну, от навіщо вона потрібна в складі сльозозамінників? Давайте розберемося! 

Як виявилося, є деякі види цукрів, що можуть бути корисними для нашого організму. Трегалоза – один з них. Вона є різновидом природного цукру, що є одним із значущих на сьогоднішній день метаболітів. Ця молекула складається з двох одиниць глюкози (дисахарид) і виглядає, як кристалічний порошок без кольору та запаху, що добре розчиняється в воді.

Молекула трегалози, відома своїми захисними, змащувальними та зволожуючими властивостями, є природним дисахаридом з властивістю  стабілізувати та захищати мембрани, запобігати денатурації білків та руйнуванню ліпідів. У цій статті Ви дізнаєтесь все, що варто знати про цей дисахарид, його визначення, властивості та застосування.

Особливі властивості трегалози 

На сьогоднішній день молекулу Трегалози використовують у медицині, косметології і харчовій промисловості. Виділяють наступні корисні властивості: 

 1. Захист. При екстремально високих і низьких температурах цей дисахарид приймає склоподібний стан, огортаючи кожну клітину. Тим самим речовина сприяє посиленню бар’єрних функцій поверхні, захищає її від впливу високих і низьких температур. 
 2. Зволоження. Її зволожуючі властивості активно використовуються в трансплантології, в офтальмології та в інших важливих напрямках медицини.
 3. Антиоксидант. Цей дисахарид очищає наш організм від внутрішньоклітинного сміття. 
 4. Біопротекція. Трегалоза оновлює клітинний матеріал, активізує аутофагію, що знищує модифікований білок і сприяє регенерації клітин. 

 

Використання трегалози в офтальмології 

Останнім часом все частіше людей, що працюють за комп’ютером, які проживають в умовах підвищених температур і сухості, тих, хто носить контактні лінзи, турбують такі симптоми, як сухість, відчуття чужорідного тіла або піску в очах, поколювання, біль, почервоніння, печіння очей і зоровий дискомфорт. Використовуючи її унікальні властивості, з метою захистити поверхню очей від перерахованих негативних факторів, французькими вченими був створений офтальмологічний розчин, сльозозамінник – Теалоз® Дуо. У його складі, крім Трегалози, є ще гіалуронова кислота і, що дуже важливо, немає консервантів. Завдяки цьому дисахариду сльозозамінник Теалоз® Дуо має великі переваги. До них належать здатність: 

 • зволожувати очну поверхню, оберігаючи клітини рогівки і кон’юнктиви від висихання; 
 • позитивно впливати на відновлення осмотичного балансу на поверхні ока, попереджаючи тим самим денатурацію шару ліпідів і білків клітинної мембрани; 
 • зменшувати кількість кон’юнктивальних запалень;
 • оберігати клітини рогівки від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання. 

Таким чином, властивості Трегалози дозволяють зволожувати та захищати епітеліальні клітини поверхні ока. При закрапуванні Теалоз® Дуо швидко зникають неприємні відчуття роздратування, печіння, сухості, зникає дискомфорт і з’являється приємний ефект зволоження. 

 

Троянда Єрихону – приклад природніх властивостей трегалози 

Одним з яскравих представників неймовірних можливостей трегалози є Єрихонська троянда, відома ще як «рослина воскресіння». Завдяки Трегалозі, яка становить 12,5% від її сухої маси, ця рослина здатна виживати при екстремальному зневодненні, у пустельній місцевості протягом багатьох місяців і навіть років. І як тільки починається дощ, отримавши трохи довгоочікуваної вологи, немов Фенікс із попелу, висушена Ієрихонська троянда оживає, і знову радує око своїм зеленим листям. У деяких країнах цю рослину вважають символом воскресіння. А сьогодні її цілющі властивості допомагають захистити наші очі від сухості, подарувати комфорт, збагачуючи їх живлющою вологою.  

 

Висновки

 1. Трегалоза – природний дисахарид, який має незвичайні властивості продовжувати життя. Яскравий приклад – Єрихонська троянда, символ воскресіння. 
 2. Її застосування в офтальмології дозволило створити ефективний інноваційний продукт для лікування сухого ока. 
 3. Теалоз® Дуо, що містить в своєму складі трегалозу та гіалуронову кислоту, допомагає захищати очі від сухості й ефективно усуває симптоми сухого ока. 

 

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Відповідь: В даний час єдиним протипоказанням для застосування таких зволожуючих крапель є індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів очних крапель, в тому числі і самої Трегалози. Однак перед використанням будь-яких нових ліків, необхідно обов’язково уважно ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з офтальмологом.

Відповідь: до сьогоднішнього дня не було виявлено негативних побічних ефектів.

Оцініть користь статті:

4/5 - (1 vote)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.