Дата публікації:

26.04.2024

Зволожувальні краплі для літніх людей

Рейтинг

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo

Зволожувальні очні краплі (сльозозамінники) є важливим засобом для усунення дискомфорту через сухість очної поверхні та для її змащування; дані властивості такого роду крапель важливі для літніх людей.

Після 50–60 років здатність очей до самозволоження рогівки знижується через зменшення вироблення слізної рідини, порушення якості та/або 

швидке її випаровування. Це призводить до розвитку певних симптомів, таких  як сухість, зорова втома, неконтрольована сльозотеча, печіння та ін. Таки зміни, як правило, негативно впливають на повсякденну діяльність. Сухість також може призвести до проблем зі здоров’ям, збільшуючи ризик інфекцій та пошкоджень поверхні ока різного ступеня.

У даній статті розглядаються можливості профілактики сухості та сльозотечі у літніх людей, а також роль у збереженні здоров’я очей у старшому віці зволожувальних крапель. Також обговорюються умови їхнього ефективного використання.

 

Симптоми сухості очей, з якими стикаються літні люди

Якщо у вас з’являються скарги на зір, звертайтеся до лікаря! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!

Якщо знати основні симптоми, сухість очей можна розпізнати самостійно; також можна провести прості тести для самодіагностики. https://thealozduo.com.ua/uk/onlajn-testi/ 

Літні люди часто страждають від сухості очей, що проявляється у вигляді:

 • відчуття сухості, піску або стороннього тіла в оці
 • печіння, свербіння, подразнення, почервоніння
 • посиленої чутливості до світла
 • тимчасового погіршення зору через нестабільність слізної плівки
 • швидкої втоми при читанні, будь-якій кропіткій роботі, в тому числі за екраном комп’ютера
 • дискомфорту при носінні контактних лінз.

Ці скарги зазвичай погіршуються до вечора.

Важливо звернутися до офтальмолога, якщо симптоми посилюються, супроводжуються болем, виділеннями з очей або помітним погіршенням зору. Необхідно також  звернутися до лікаря, якщо немає покращення після самостійного застосування крапель, оскільки це може вказувати на більш серйозні проблеми зі здоров’ям очей.

Причини сухості очей

Сухість очей виникає, коли щось не так зі слізною плівкою, яка покриває очну поверхню, зберігаючи її вологою та чистою.

Існує багато причин, через які ця тоненька плівка може постраждати.

До них належать вікові зміни в слізних та мейбомієвих залозах, блефарит,  очна алергія, гормональні зміни, деякі хронічні захворювання(3), куріння, вживання алкоголю, певні ліки, зокрема офтальмологічні краплі з консервантами, та ін.(1)

Друга група причин сухості очей призводить до того, що сльози висихають занадто швидко. Це – робота за екраном комп’ютера без перерв, перебування у приміщенні з сухим повітрям, пил, дим, спека, мороз, вітер тощо. 

Профілактика сухості та сльозотечі у літніх людей

 • Правильно проводьте гігієну повік.
 • Робіть перерви під час роботи, яка вимагає підвищеної уваги: регулярно перепочивайте, закриваючи очі або моргаючи, щоб рівномірно розподілити сльози, виконуйте гімнастику (йогу) для очей.
 • Переконайтеся, що екран вашого комп’ютера розташований трохи нижче рівня очей.
 • Зволожуйте повітря будь-яким підхожим вам способом.
 • Якщо ви носите контактні лінзи, періодично змінюйте їх на окуляри, щоб надати очам відпочинок.
 • Пийте достатньо води, не допускайте появи відчуття спраги.
 • Відмовтеся від куріння, якщо ви курите, не вживайте занадто багато алкоголю.
 • Включайте до свого раціону продукти, багаті на Омега-3 поліненасичені жирними  кислоти, щоб покращити якість слізної плівки.
 • Уникайте задимлених, сухих, запилених місць, не проводьте забагато часу в приміщеннях, де працює кондиціонер або опалення.
 • Слідкуйте за своїм здоров’ям, ретельно виконуйте рекомендації лікаря щодо контролю хронічних захворювань, не припиняйте приймання призначених ліків без попередньої консультації з лікарем – навіть якщо ви вважаєте, що вони викликають симптоми сухості очей (2).
 • Використовуйте зволожувальні краплі (сльозозамінник) без консервантів задля усунення дискомфорту через сухість; перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією.

Теалоз® Дуо: Зволожувальні краплі для літніх людей

Теалоз® Дуо — це зволожувальні очні краплі, спеціально розроблені для полегшення симптомів сухості очей. Сухість очей часто зустрічається у літніх людей. 

Цей засіб включає дві основні дієві речовини: трегалозу 3% та гіалуронову кислоту 0,15%. Кожен з цих компонентів відіграє важливу роль у підтриманні здоров’я очної поверхні.

Гіалуронова кислота є природним полімером і широко відома своїми властивостями утримувати вологу. У складі очних крапель вона формує захисний шар на поверхні ока, який не тільки забезпечує тривале зволоження, але й сприяє загоєнню мікропошкоджень рогівки.

Трегалоза має здатність стабілізувати клітинні мембрани, захищає клітини очей від осмотичного стресу, який може виникнути через дефіцит слізної рідини.

Поєднання цих двох компонентів робить Теалоз Дуо дієвим засобом у боротьбі з сухістю очей, яка часто спричинена віковими змінами, наявністю певних хронічних захворювань, тривалим зоровим напруженням під час кропіткої роботи та роботі за комп’ютерним екраном, сухим мікрокліматом у приміщенні через опалення та кондиціонування повітря тощо.

Краплі Теалоз Дуо не містять консервантів, що робить їх відповідними для частого використання через знижений ризик подразнення або алергічних реакцій.

Висновки

 1. З віком зволоження рогівки зменшується через зниження кількості та якості сліз, а також їх прискореного випаровування, що призводить до сухості очей, зорової втоми та інших симптомів. 
 2. Для запобігання сухості очей важливо дотримуватися гігієни повік, робити перерви при зорових навантаженнях, практикувати гімнастику для очей, зволожувати повітря в приміщенні, підтримувати водний баланс, включати в раціон продукти, що багаті на Омега-3, відмовитися від куріння, дотримуватися рекомендацій лікаря, використовувати зволожувальні краплі консервантів.
 3. Зволожувальні краплі для людей 50 – 60 років без консервантів відіграють важливу роль у підтриманні здоров’я очей у цьому віці. Вони компенсують наслідки зменшення природного продукування сліз, яке частіше зустрічається з віком, та усувають дискомфорт через сухість очей.

Редакційна політика

Редакційна політика сайту Теалоз® Дуо

Поделиться ссылкой:

Оцініть користь статті:

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.