Синдром сухого ока (ССГ), або сухий кератокон’юнктивіт є поширеним захворюванням, яке виникає коли очі не виробляють достатньої кількості сліз або коли сльози випаровуються занадто швидко.
Недостатня сльозопродукція призводить до погіршення якості слізної плівки, дискомфорту, подразненню та певним порушенням зору.
Одним з ефективних способів допомоги при такому стані є використання зволожувальних очних крапель без консервантів з гіалуроновою кислотою, які допомагають відновити слізну плівку та полегшити симптоми сухості.
Симптоми сухості очної поверхні
Комбінація симптомів сухості відрізняється у кожному конкретному випадку і зазвичай має таки прояви:
- відчуття поколювання чи печіння
- почервоніння
- біль чи свербіння
- чутливість до світла
- бажання потерти очі
- відчуття піщинки або “щось потрапило в око”
- нечіткий зір
- швидка стомлюваність
- різке погіршення зору наприкінці дня
- безпричинна сльозотеча.
Останній симптом виглядає начебто парадоксально. Річ у тім, що при синдромі сухого ока на певному етапі включається захисний механізм – посилене вироблення водного компонента сльози. Саме цим пояснюється безпричинна сльозотеча, яка виснажує слізні залози.
Носії контактних лінз можуть відчувати сухість або мати швидку зорову стомлюваність, особливо після роботи за екраном комп’ютера протягом тривалого часу, читання, керування автомобілем на далекі відстані, перегляду телепередач та т.п.
Причини Синдрому Сухого Ока
Причиною проявів ССГ можуть бути будь-які фактори, що порушують нормальне функціонування тендітної структури – слізної плівки.
Ця плівка складається з декількох шарів – муцинового, водного, ліпідного, і в нормі ця комбінація забезпечує зволоженя, чистоту та гладкість очної поверхні.
Проблеми в будь-якому з цих шарів можуть призвести до сухості. Нижче – список найбільш поширених причин:
- Навколишнє середовище: вплив диму, вітру, сухого клімату та сухого повітря у приміщенні збільшують випаровування сліз та викликають симптоми сухого ока, до того ж хронічна втома, недостатній сон, стрес, як правило, посилюють ці симптоми. Крім того, алергічні реакції на пилок та домашній пил, на мийні й косметичні засоби викликають гіперактивну імунну відповідь, що призводить до запалення, почервоніння та сухості.
- Робота за екраном комп’ютера: рідке моргання, наприклад, при довгому зосередженому погляді на екран комп’ютера, смартфона чи планшета може сприяти порушенню слізної плівки.
- Вікові зміни: більшість людей за 65 років зазнають симптомів сухого ока, оскільки вироблення сліз природно зменшується з віком.
- Стать: жінки частіше страждають від сухості очей через гормональні зміни під час вагітності, менопаузи, при прийманні оральних контрацептивів.
- Блефарит: запалення повік, яке часто є результатом бактеріальної інфекції або певних шкірних захворювань, призводить до порушень функції мейбомієвих залоз, якості слізної плівки та до сухості очей.
- Хронічні захворювання: цукровий діабет, ревматологічні хвороби з синдромом Шегрена, гіпо- та гіпертиреоз та ін.
- Побічна дія медикаментів: офтальмологічні краплі з консервантами, ліки проти алергії, проти акне, сечогінні, гормони, антидепресанти, препарати для зниження кров’яного тиску можуть порушувати вироблення сльози.
- Контактні лінзи та рефракційні операції на очах: тривале протягом доби використання контактних лінз може бути фактором розвитку сухого ока; лазерна операція на очах, хоч і не є частою причиною, може також знизити вироблення сліз.
Теалоз® Дуо краплі при синдромі сухого ока
Теалоз® Дуо – це краплі при синдромі сухого ока, створені компанією Laboratories Théa, Франція – відомим у всьому світі виробником офтальмологічних продуктів. Формула цього продукту містить два основні активні інгредієнти – трегалозу та гіалуронову кислоту.
Трегалоза – природний дисахарид, який у складі крапель Теалоз® Дуо забезпечує зволоження та захист від сухості.
Гіалуронова кислота – природна для нашого організму молекула, діє як потужний зволожувач та змащувач для сухих подразнених очей.
Варто відзначити, що гіалуронова кислота, як і трегалоза, що використовуються для виробництва крапель Теалоз® Дуо, відповідають найвищим стандартам Європейської фармакопеї (Ph. Eur.)
Ph. Eur. має юридичну силу в державах-членах Європейського Союзу, і будь-який фармацевтичний продукт, представлений у цих країнах, має відповідати викладеним у ній стандартам.
Теалоз® Дуо не містить консервантів – речовин, які запобігають росту бактерій у розчині – з одного боку, але негативно впливають на очну поверхню – з іншого. Стерильність цього офтальмологічного розчину замість консервантів забезпечує флакон АВАК®, в якому він міститься. У конструкції флакона є спеціальна мембрана, яка фільтрує повітря та не допускає потрапляння всередину бактерій чи вірусів.
Показання
Теалоз® Дуо краплі при синдромі сухого ока призначені для миттєвого усунення дискомфорту та тривалого полегшення симптомів.
Синдром сухого ока – це хронічний стан, при якому рогівка та кон’юнктива висихають через нестачу слізної рідини або порушення її якості, коли сльози випаровуються швидше, ніж вони виробляються та розподіляються по очній поверхні.
Офтальмологічний розчин Теалоз® Дуо, краплі при синдромі сухого ока від помірного до тяжкого ступеня, застосовуються з метою зволоження та захисту.
Важливо, що краплі підходять для використання одночасно з контактними лінзами незалежно від їх типу, і можуть застосовуватися згідно з інструкцією 4-6 разів на день, або так як порадив лікар.
Протипоказання
Протипоказання до Теалоз Дуо: не можна застосовувати при алергії на будь-який з його компонентів.
Виробник
Краплі Теалоз® Дуо зараз є засобом №1 в Європі при синдромі сухого ока(1); виробляються Laboratories Théa – французькою фармацевтичною компанією, відомою у світі своїми розробками продуктів без консервантів для офтальмології.
Laboratories Théa – європейський лідер у сфері догляду за очима, який пропонує рішення, що покращують якість життя мільйонів людей.
Théa займається розробкою інноваційних продуктів, які мають в основі ефективність, безпеку і якість, та водночас є зручними для пацієнтів.
Продукти компанії присутні у більш ніж 70 країнах світу.
Висновки:
- Синдром сухого ока є поширеним захворюванням, викликаним недостатнім виробленням сліз або їх швидким випаром. Це призводить до порушення якості слізної плівки, дискомфорту, подразнення та певних порушень зору.
- Причини сухості очей бувають різноманітними, включаючи вплив навколишнього середовища, роботу за екраном комп’ютера, вікові зміни та дисгормональні (особливо у жінок), деякі офтальмологічні захворювання, використання контактних лінз, рефракційні операції на очах та ін. інші.
- Офтальмологічний розчин, зволожувальні очні краплі Теалоз® Дуо без консервантів, містять гіалуронову кислоту та трегалозу, є ефективним засобом для усунення дискомфорту при синдромі сухого ока, оскільки допомагають відновити слізну плівку та полегшити симптоми сухості очей.
Редакційна політика
Питання-відповідь
Відповідь: вплив диму, вітру, сухого клімату та сухого повітря у приміщенні можуть збільшувати випаровування сліз, викликаючи симптоми сухого ока. Хронічна втома, недостатній сон та стрес також можуть посилювати ці симптоми.
Відповідь: жінки частіше страждають на сухість очей через гормональні зміни під час вагітності, менопаузи, а також від приймання оральних контрацептивів. Ці зміни можуть впливати на виробництво сліз та спровокувати розвиток синдрому сухого ока.
Відповідь: хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, ревматологічні хвороби із синдромом Шегрена, гіпо- та гіпертиреоз та інш. знижують вироблення сліз.