Дата публікації:

29.03.2023

Печіння в очах

Рейтинг

5/5 - (1 vote)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
5/5 - (1 vote)

Неприємне відчуття печіння в очах може бути спричинене різними причинами. Таке відчуття, до того ж нерідко супроводжується іншими симптомами, такими як свербіж, біль, сльозотеча, слизові виділення в куточках очей.

Часто печіння в очах виникає під впливом зовнішніх факторів – диму, пилу, сильного вітру, сухості тощо, а також буває при зоровому навантаженні.

Важливо знати, що відчуття печіння в очах може бути проявом серйозних проблем із зором, які потребують лікування.

У будь-яких випадках необхідно правильно визначити причину (або причини) печіння. При появі скарг на зір обов’язково звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням – це може бути небезпечним для вашого здоров’я!

 

Причини печіння в очах

Умовно їх можна поділити на кілька груп:

 1. Явні причини відчуття печіння в очах:
 • попадання хімічних речовин в очі (шампунь, протисонцевий крем, зволожувальні та очищувальні засоби для шкіри, хлор басейну та ін.)
 • мікротравми очної поверхні (викликані порошинками, частинками макіяжу та ін.);
 • неакуратне зняття контактних лінз;
 • фактори навколишнього середовища – сухе, холодне, гаряче повітря, вітер(1);
 • дія на очі синіх хвиль – сонячного світла, екранів цифрових пристроїв, освітлювальних приладів.
 1. Деякі хронічні захворювання, які може встановити тільки лікар:
 • синдром Шегрена – характеризується запаленням у слізних залозах, що зменшує вироблення сльози; розвивається при деяких аутоімунних захворюваннях;
 • цукровий діабет(2) – причинами відчуття печіння при цьому є трофічні порушення в тканинах очей, ураження нервів, сухість та запалення очної поверхні;
 • офтальмопатія при захворюваннях щитоподібної залози – у цих випадках система імунітету, атакуючи тканини щитоподібної залози, призводить до ураження м’язів та певних структур очної ямки.
 1. Напруга зору та втома очей, до яких приводять:
 • тривала робота за комп’ютерним та/або будь-яким екраном цифрового пристрою;
 • діяльність, що вимагає підвищеної уваги – керування автомобілем у сутінках та у темний час доби, а також читання, рукоділля;
 • невідповідна корекція або її відсутність при далекозорості, короткозорості, астигматизмі;
 • тривале носіння контактних лінз;
 • недостача сну та відпочинку.
 1. Захворювання очної поверхні та повік:
 • синдром/хвороба сухого ока – комплекс змін очної поверхні, який розвивається через нестачу, швидке випаровування сльози та/або порушення її якості;
 • блефарит – запалення повік будь-якого походження;
 • запалення кон’юнктиви – викликане респіраторними та іншими вірусами чи бактеріями;
 • алергія – контактна (на косметику, розчини для контактних лінз), сезонна, побутова, харчова.

Зазвичай відчуття печіння супроводжується іншими симптомами(3), такими як свербіж, біль, слизові виділення з очей, сльозотеча.

Не ігноруйте симптоми порушень зору. Якщо ви відчуваєте дискомфорт через печіння в очах, необхідно звернутися до офтальмолога для встановлення причини та лікування.

 

Як полегшити відчуття печіння в очах

Для усунення відчуття печіння в очах фахівці пропонують наступні заходи:

 • При попаданні хімічних речовин або твердих частинок промийте очі водою кімнатної температури або фізіологічним розчином, щоб видалити подразник
 • Використовуйте сльозозамінник без консервантів, щоб зволожити, змастити очну поверхню та усунути дискомфорт, викликаний факторами зовнішнього середовища (сухе, гаряче, морозне повітря, вітер тощо), а також напруженням зору
 • Робіть кожні 20 хвилин невеликі перерви під час роботи за комп’ютером; чистими руками легко масажуйте повіки, робіть прості вправи для зору, подивіться у вікно
 • Слідкуйте за своїм екранним часом: при використанні смартфона понад 4 години на добу нерідко розвивається синдром комп’ютерного зору. Якщо це необхідно, обмежте цей час, не використовуєте надмірно гаджет
 • Переконайтеся, що засоби корекції зору правильно підібрані. Якщо ви відчуваєте печіння в очах і біль голови при носінні лінз або окулярів, це може бути викликано їх неправильним підбором. Для усунення цієї проблеми потрібно звернутися до офтальмолога.
 • Зробіть своєю звичкою проводити щоденну гігієну повік поряд з доглядом за обличчям та чищенням зубів: ретельно очищайте повіки, для цієї мети за можливості вибору віддавайте перевагу засобам, призначеним для використання в офтальмології
 • Носіть сонцезахисні окуляри при яскравому сонці у будь-який сезон року, відрегулюйте яскравість освітлення у приміщенні
 • Дотримуйтесь правил гігієни, щоб уникнути інфікування або травмування: перед торканням повік переконайтеся, що ви ретельно вимили руки, уникайте тертя очей – якщо є свербіж або подразнення, використовуйте сльозозамінник без консервантів або зверніться до лікаря; дотримуйтесь правил догляду за контактними лінзами, користуйтеся лише індивідуальною декоративною косметикою, обов’язково знімайте макіяж перед сном
 • Дотримуйтесь збалансованого раціону, багатого на сезонні овочі; вживайте в їжу оселедець та іншу морську рибу, олії, горіхи, бобові. Збагатити раціон антиоксидантами, каротиноїдами та іншими речовинами допомагають спеціальні вітамінно-антиоксидантні комплекси для зору.
 • Якщо симптоми тривають певний час, зверніться до офтальмолога.

 

Теалоз® Дуо при печінні в очах

Теалоз® Дуо – очні краплі, призначені для миттєвого усунення дискомфорту, для полегшення відчуття печіння та сухості.

Як працює Теалоз Дуо:

 1. Формула подвійної дії: Теалоз Дуо поєднує в собі два активні інгредієнти — трегалозу та гіалуронову кислоту (гіалуронат натрію). Трегалоза – це речовина з водоутримувальними властивостями, яка допомагає захистити та зволожити клітини поверхні ока. Гіалуронова кислота – це натуральне мастило, яке притягує та утримує вологу.
 2. Дає тривале полегшення: комбінація трегалози та гіалуронової кислоти забезпечує тривале зволоження та позбавлення від відчуття печіння. Його можна закопувати протягом дня при необхідності, допомагаючи зберегти комфорт для очей протягом більш тривалого часу. Перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з інструкцією до засобу!
 3. Відновлює слізну плівку: Теалоз Дуо допомагає відновити та стабілізувати слізну плівку, що необхідно для підтримки комфортного стану та зменшення сухості чи подразнення.
 4. Добре переноситься: не містить консервантів, завдяки чому засіб можна використовувати при чутливих до консервантів очах та мінімізується ризик алергічних реакцій.
 5. Сумісний із контактними лінзами: безпечний для всіх типів лінз, що робить його корисним вибором для тих, хто при користуванні лінзами відчуває сухість, подразнення або печіння в очах.

 

Висновки

 • Відчуття печіння в очах може бути викликано безліччю факторів, включаючи дію хімічних подразників (шампуні, засоби догляду за шкірою обличчя, декоративна косметика тощо). Причинами також можуть бути алергічні реакції, кліматичні умови, зорова напруга, запалення повік.
 • Деякі хронічні захворювання (синдром Шегрена, цукровий діабет, гіпертиреоз) також можуть проявлятися печінням. Не нехтуйте скаргами на зір, не затягуйте зі зверненням до лікаря!
 • Для усунення дискомфорту, що виникає через печіння, залежно від причини, можна промити очі водою кімнатної температури, використовувати сльозозамінник без консервантів.

 

Редакційн політика

Редакційна політика сайту Теалоз® Дуо

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Так, сльозозамінники без консервантів полегшують дискомфорт і печіння, пов'язані з сухістю очей та іншими причинами. Вони зволожують, змащують, відновлюють та стабілізують слізну плівку. Використання сльозозамінника може бути особливо корисним для людей, які страждають на синдром сухого ока, які працюють за комп'ютерними екранами, носять контактні лінзи.

Оцініть користь статті:

5/5 - (1 vote)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.