Дата публікації:

20.02.2024

Синдром сухого ока після лазерної корекції зору

Рейтинг

4/5 - (1 vote)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
4/5 - (1 vote)

Лазерна корекція зору — це високотехнологічне хірургічне втручання, метою якого є виправлення параметрів рогівки при таких порушеннях рефракції як міопія, гіперметропія та астигматизм(1).

Ця сучасна та популярна процедура дозволяє пацієнтам знову бачити світ без окулярів чи контактних лінз. Однак, попри високу ефективність, лазерна корекція не позбавлена ризику деяких ускладнень. Серед них синдром сухого ока (ССО) є одним з найбільш поширених.

Фахівцям відомо, крім того, що якщо у пацієнта до проведення лазерної корекції вже спостерігалися симптоми сухості очей, то існує ризик їх посилення після операції. Будь-яке хірургічне втручання на очах посилює наявні порушення слізної плівки, особливо якщо слізні залози вже працювали не на повну силу(2).

Саме тому важливі як ретельна діагностика та підготовка перед рішенням про лазерну корекцію, так і адекватний післяопераційний догляд за очима, щоб мінімізувати ризик розвитку чи посилення ССО.

Як проявляється синдром сухого ока після лазерної корекції

Відчуття стороннього тіла в оці після корекції зору – поширена скарга пацієнтів. Крім цієї скарги, дискомфорт в оці після лазерної корекції проявляється комбінаціями наступних симптомів:

 • Відчуття сухості, подразнення та печіння.
 • Відчуття стороннього тіла, піску в оці.
 • Почервоніння очей.
 • Підвищена чутливість до яскравого світла.
 • Дискомфорт при використанні контактних лінз.
 • Зниження гостроти зору, особливо в умовах низької освітленості.
 • Швидка втомлюваність очей при читанні, роботі за комп’ютером або інших. видах діяльності, що вимагають зорової концентрації.

Ці прояви синдрому сухого ока можуть бути різної інтенсивності та зазвичай покращуються з належним лікуванням та доглядом.

Причини синдрому сухого ока після лазерної корекції

Операція лазерної корекції зору базується на застосуванні високоточного лазера для зміни форми рогівки ока, щоб промені світла фокусувалися на сітківці більш ефективно та забезпечувати тим самим чіткість зору.

Синдром сухого ока після лазерної корекції рогівки відбувається з кількох причин:

 1. Пошкодження нервових закінчень рогівки: під час операції відбувається видалення її невеликої частини та тимчасове пошкодження нервових закінчень, які відповідають за виробництво сліз.
 2. Зміна форми рогівки впливає на розподіл слізної плівки по поверхні ока.
 3. Запальні процеси: будь-яке хірургічне втручання провокує запалення, яке, своєю чергою, порушує нормальну продукцію сльози.

Лазерна корекція зору: як усунути сухість очей після неї

Для усунення сухості очей після лазерної корекції зору важливо:

 1. Використовувати замінник сліз, щоб підтримувати потрібний рівень зволоження очної поверхні(3).
 2. Захищати очі від яскравого світла, носити протисонцеві окуляри в будь-яку пору року в сонячну погоду.
 3. Обмежувати час за комп’ютером, робити перерви у роботі та частіше моргати.
 4. Підтримувати вологість повітря у приміщенні будь-яким вам підхожим способом.
 5. Включати в раціон продукти, багаті омега-3 для покращення якості сльози, пити достатню кількість води.
 6. Дотримуватися гігієни повік, регулярно та акуратно очищати краї повік, використовуючи спеціально призначені для цього засоби; не терти очі.
 7. Звернутися до офтальмолога, якщо симптоми зберігаються або посилюються.

Зволожувальні краплі Теалоз Дуо після лазерної корекції

ТЕАЛОЗ® ДУО являє собою зволожувальні краплі для очей (сльозозамінник). Цей засіб підходить при проявах синдрому сухого ока будь-якого ступеня тяжкості як дорослим, так і дітям, вагітним жінкам і мамам, яки годують, а також тим, хто віддає перевагу носінню контактних лінз окулярам.

Сухість очей може бути викликана багатьма зовнішніми факторами, включаючи екологічні умови, такі як вітер, пил, спека, мороз, кондиціоноване повітря в приміщенні, а також тривале перебування за екраном комп’ютера. Використання або застосування ТЕАЛОЗ® ДУО забезпечує миттєве усунення дискомфорту та полегшення симптомів сухості очей, що зумовлено формулою препарату. Вона включає 2 основних дієвих речовини – трегалозу для захисту поверхні ока і гіалуронову кислоту для зволоження та змащування. У Теалоз Дуо відсутні консерванти, завдяки чому краплі підходять для частого та тривалого використання.

Особливої уваги заслуговує застосування Теалоз Дуо в післяопераційний період для тих, кому проведена офтальмологічна операція – лазерна корекція зору.

Даний засіб сприяє прискоренню процесу відновлення поверхні очей, зменшуючи запалення та запобігаючи подразненню.

Важливо перед застосуванням ознайомитися з інструкцією!

Висновки

 1. Синдром сухого ока (ССО) — частий побічний ефект після лазерної корекції зору, який також посилюється через вже наявну сухість очної поверхні.
 2. Він може бути пов’язаний з пошкодженням нервів рогівки, зміною форми рогівки, запаленням, а також – передопераційним станом очей.
 3. Симптоми включають сухість, печіння, відчуття стороннього тіла, почервоніння, швидку втомлюваність очей, надмірну чутливість до світла та проблеми при носінні контактних лінз.
 4. Лікування ССО вимагає точного виконання рекомендацій лікаря, використання сльозозамінника (бажано без консервантів), захисту очей від факторів, що викликають сухість, збалансованого харчування та особливо ретельного догляду за повіками (гігієни повік).
 5. Важлива попередня діагностика стану очної поверхні та слізної плівки для мінімізації ризику розвитку ССО та вибору післяопераційного лікування.

Редакційна політика

Редакційна політика сайту Теалоз® Дуо

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Можливість позбавлення від сухості очей після лазерної корекції залежить від причин сухості, стану здоров'я очей до операції та дотримання рекомендацій з догляду. Зазвичай сухість очей після операції тимчасова і покращується протягом кількох місяців із відновленням функції слізних залоз. Але у деяких людей, особливо в разі наявності ССО або інших захворювань ще до операції, сухість може залишатися довготривалою проблемою. У разі появи скарг на зір звертайтеся до лікаря. Пам'ятайте: самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я!

Оцініть користь статті:

4/5 - (1 vote)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.