Дата публікації:

29.11.2023

Сухість очей після блефаропластики

Рейтинг

5/5 - (1 vote)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
5/5 - (1 vote)

Блефаропластика — це хірургічна процедура, спрямована на корекцію повік. Ця пластична операція на повіках може бути як косметичною, так і реконструктивною. Основною метою косметичної блефаропластики є поліпшення зовнішнього вигляду повік, усунення обвислості шкіри, мішків під очима та інших ознак старіння. Реконструктивна блефаропластика спрямована на виправлення різних дефектів та відновлення нормального функціонування повік, наприклад, при птозі (опущенні) або після травм.

У процесі операції може бути видалено надлишок шкіри, жирова тканина та, за необхідності, частина м’язової тканини. Як результат, повіки набувають молодшого та свіжого вигляду, а також може покращитися поле зору, якщо воно страждає через обвислі повіки.

Блефаропластика може проводитися на верхніх та/або нижніх повіках, залежно від медичних показань та бажань пацієнта. Як і будь-яке хірургічне втручання, блефаропластика не позбавлена потенційних ускладнень(1). Однією з таких проблем, яку нерідко упускають з виду, є розвиток післяопераційного або погіршення вже наявного синдрому сухого ока (ССО).

Фахівці стверджують, що сухість очей після блефаропластики може зустрічатися у кожного четвертого – кожного третього пацієнта, залежно від стану здоров’я очей, виду та обсягу проведеної операції й т.п.(2,3)

Мета цієї статті — розібратися у причинах, симптомах, в особливостях догляду за повіками при сухості очей після блефаропластики. Ця інформація може бути цікавою всім, хто розглядає можливість цієї процедури або відновлюється після неї.

Причини сухості очей після блефаропластики

Сухість очей після блефаропластики може виникати з декількох причин, пов’язаних як із самою процедурою, так і зі змінами, які вона вносить до анатомії повік, а саме:

 1. Тимчасове пошкодження тонких нервових волокон, та, як результат, знижується частота моргання та порушується розподіл слізної рідини по поверхні ока.
 2. Післяопераційне запалення, яке впливає на склад і кількість сліз.
 3. Порушення здатності повік закриватися повністю, що призводить до збільшеного випаровування слізної плівки.

Прояви Синдрому Сухого Ока

Симптоми сухості очей після блефаропластики можуть бути від легких до більш серйозних. Розпізнавання цих симптомів є ключовим моментом для своєчасного початку лікування.

 1. Відчуття сухості або піску в очах – найпоширеніший симптом.
 2. Відчуття печіння або свербіння – можуть посилюватися в кінці дня або в умовах сухого або забрудненого повітря.
 3. Почервоніння очей – через подразнення та запалення, викликані недостатнім зволоженням.
 4. Втома очей – особливо при роботі за комп’ютером або тривалому читанні.
 5. Підвищена чутливість до яскравого світла або сонячних променів – ще один частий симптом.
 6. Періодична нечіткість зору – особливо при морганні.
 7. Складнощі при носінні контактних лінз – від дискомфорту до неможливості користуватися лінзами.

Хоча ССО після блефаропластики зазвичай є тимчасовим явищем, нелікована сухість очей може призвести до подальшого подразнення, пошкодження поверхні ока або інфекції. При появі цих симптомів важливо своєчасно звернутися до лікаря. 

Що робити, якщо ви зіткнулися з сухістю очей після блефаропластики

Якщо ви зіткнулися з сухістю очей після блефаропластики, важливо вжити низку заходів для зменшення дискомфорту та запобігання можливих ускладнень, а саме:

 1. Ретельно виконувати інструкції вашого лікаря та регулярно проходити необхідні обстеження.
 2. Використовувати сльозозамінник для зволоження та полегшення симптомів сухості (згідно з призначеннями лікаря та інструкцією до засобу); обирайте краплі без консервантів, щоб уникнути додаткового подразнення.
 3. Проводити гігієну повік, очищати повіки спеціальними офтальмологічними засобами, які не містять детергентів, ароматизаторів, фосфатів та ін. подразливих речовин. Це допоможе нормалізувати роботу мейбомієвих залоз, які продукують важливі компоненти слізної плівки(4).
 4. Уникати шкідливих факторів навколишнього середовища та тривалого перебування у сухому кондиційованому повітрі. Для цього важливо:
 • зволожувати повітря в приміщенні будь-яким відповідним способом
 • носити протисонцеві окуляри на вулиці, щоб захистити очі від яскравого сонця, вітру, пилу.
 1. Скоротити час перед екранами комп’ютерів та мобільних пристроїв, щоб не посилювати симптоми сухості очей.
 2. Робити перерви для відпочинку очей, особливо при тривалій роботі, що вимагає візуального напруження.
 3. Тимчасово відмовитися від носіння контактних лінз, не використовувати жодні засоби декоративної косметики.
 4. Підтримувати хорошу гідратацію, пити достатньо води.
 5. Включати у свій раціон продукти, багаті омега-3 жирними кислотами – рослинні олії, жирну морську рибу, горіхи та насіння, які корисні при синдромі сухого ока та позитивно впливають на здоров’я очей в цілому.

Висновки

 1. Сухість очей після блефаропластики є одним з її потенційних побічних ефектів.
 2. ССО може виникнути як післяопераційний побічний ефект через саму операцію, та/або симптоми можуть погіршитись, якщо вони існували до операції.
 3. Важливими заходами допомоги очам є використання сльозозамінника без консервантів, правильна гігієна повік, уникнення подразнювальних факторів навколишнього середовища, регулярні консультації з офтальмологом тощо.

Редакційна політика

Редакційна політика сайту Теалоз® Дуо

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Так, зволожувальні краплі допомагають зменшити або зняти дискомфорт, пов'язаний із сухістю очей, у тому числі після блефаропластики. Для цього краще підходять краплі без консервантів, оскільки вони менше подразнюють очі. Такі краплі зволожують поверхню ока та зменшують відчуття сухості й подразнення. Для найкращого ефекту їх слід використовувати регулярно; перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією. Важливо пам'ятати, що застосування зволожувальних крапель є частиною комплексного догляду за очима і повинно поєднуватися з іншими рекомендаціями лікаря.

Оцініть користь статті:

5/5 - (1 vote)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.