Дата публікації:

11.02.2022

Як обрати краплі від втомлюваності та сухості очей

Рейтинг

5/5 - (1 vote)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
5/5 - (1 vote)

Втома та швидка втомлюваність очей можуть виникати незалежно від віку. Ці скарги часто пов’язані із зоровою напругою та концентрацією уваги, роботою при недостатньому або, навпаки, надмірному освітленні.

Відчуття втоми та зорової напруги можна значно зменшити або навіть позбутися, якщо давати очам повноцінний відпочинок і не напружувати зір. Дискомфорт допомагають зняти краплі від втоми та напруги в очах, без консервантів, на основі гіалуронової кислоти, які мають зволожуючі властивості.

Втому очей можуть ще називати астенопією, але цей термін переважно застосовується у випадках зміни рефракції (порушеннях при заломленні світлових променів) через далекозорість і короткозорість.

Тривале використання комп’ютерних екранів і смартфонів, особливо у приміщеннях із поганим освітленням та керування автомобілем у темний час доби – це приклади ситуацій, при яких швидко починають втомлюватися очі.

Однак, крім цих факторів виробничого та побутового середовища, що можуть викликати швидку втому очей, є деякі медичні причини:

  • захворювання очей (далекозорість, короткозорість, астигматизм і ін.),
  • загальні захворювання (міопатія, неврологічні та ендокринні проблеми).

Відчуття зорової напруги можна значно зменшити або навіть позбутися, якщо давати очам повноцінний відпочинок і не напружувати зір. Дискомфорт допомагають зняти зволожуючі краплі від втоми та навантаження очей.

Однак, при тривалих скаргах на швидку втомлюваність, при погіршенні зору за будь-яких причин необхідно звертатися до офтальмолога, щоб встановити діагноз і виключити захворювання, які можуть до цього призвести. Важливо пам’ятати, що самостійне призначення собі медичних засобів, у тому числі й очних крапель, може бути небезпечним для вашого здоров’я.

Причини по яким очі втомлюються

До найчастіших причин відносять:

  • сухість поверхні ока (Синдром Сухого Ока, який може виникнути з багатьох причин);
  • багатогодинне використання цифрових пристроїв (при цьому виділяють роль багатьох факторів: напруження при концентрації уваги, близьке розташування екранів до очей, контрастність, освітлення, відблиски та ін.);
  • недостатньо часте моргання (при будь-якій діяльності, яка потребує підвищеної уваги – керування автомобілем, читання, робота касира, бухгалтера та ін.);
  • будь-яка робота при недостатньому або занадто яскравому освітленні;
  • психоемоційні навантаження, недостатній сон;
  • порушення рефракції та її недостатня корекція (короткозорість, далекозорість, астигматизм);
  • деякі інші захворювання очей (наприклад, глаукома, катаракта);
  • певні загальносоматичні захворювання (рідкісні захворювання – міопатії, ендокринологічні – гіпотиреоз, синдром Аддісона, порушення іннервації м’язів ока та ін.);
  • дефіцит вітаміну D3;
  • недостатня кількість вітамінів у їжі (сезонний, пов’язаний із незбалансованим харчуванням та ін.).

 

Як проявляється втома очей?

Втома зору, сухість і подразнення найчастіше виникають через зосередження уваги на якомусь об’єкті (комп’ютерному екрані, смартфоні, книзі і ін.) і різкого зменшення кількості моргань. Моргання – це важливий природний механізм, завдяки якому поверхня очей зволожується та змащується. Тому при рідкому морганні дискомфорт проявляється у вигляді таких симптомів:

  • втома очей;
  • сухість;
  • печіння;
  • подразнення;
  • нечіткість візуального зображення;
  • відчуття стороннього тіла та ін.

 

Очні краплі від втоми і як їх вибирати

Як правило, втому очей можна зменшити або зняти простими методами: час-від-часу робити перерви, переводячи погляд з монітора на віддалені об’єкти; встановити оптимальну яскравість, контрастність та розташувати монітор на оптимальній відстані від очей; стежити за правильним освітленням у приміщенні та ін.

Проблему зорового дискомфорту через швидку втомлюваність очей допомагають вирішити спеціальні зволожуючі краплі без консервантів.

Щоб правильно обрати такі краплі від втоми очей (сльозозамінники), необхідно:

  • ознайомитися з показаннями та протипоказаннями для конкретного засобу;
  • переконатися, що в його складі відсутні консерванти (допоміжні речовини, які при тривалому використанні можуть подразнювати поверхню очей);
  • ознайомитися зі складом зволожуючих крапель (наприклад, гіалуронова кислота має механізм дії, близький до природного, а  речовина трегалоза має властивість захищати клітини організму від сухості, зустрічається в природі);
  • ознайомитися з умовами зберігання (наприклад, продукт не вимагає спеціальних умов зберігання, тому флакон з краплями можна постійно тримати при собі, брати у поїздки і т.п.);
  • ознайомитися зі способом застосування.

Важливо! Не варто забувати про індивідуальну чутливість до компонентів і про консультації з офтальмологом перед використанням будь-якого засобу для очей.

 

Як закрапати краплі від втоми очей самому собі?

Очі мають природний механізм видалення всього зайвого зі своєї поверхні. Щоб краплі все-таки затрималися (і виконали своє призначення), необхідно враховувати деякі моменти. Отже, якщо ви будете закрапувати очні краплі від напруги самі собі:

  • вихідне положення має бути наступне: стоячи або сидячи перед дзеркалом, руки попередньо ретельно вимити, у одній руці тримаємо флакон із краплями, у другій – серветку для видалення зайвої рідини;
  • відтягаємо повіку, крапаємо одну (або стільки, скільки вказується в інструкції) краплю в утворену кишеню, закриваємо око та затримуємо моргання;
  • в куточку ока біля носа злегка натискаємо на зімкнені повіки на пару хвилин, щоб перекрити відтік рідини;
  • прибираємо серветкою зайву вологу;
  • повторюємо все для іншого ока.

Краплі також можна закрапувати із закритими очима. Робити це зручніше лежачи:

  • краплі від втоми повинні потрапити на зімкнені повіки, у куточок ока біля носа;
  • для того, щоб розподілити сльозозамінник по поверхні, три рази відкриваємо та закриваємо очі;
  • далі все, як у попередньому варіанті: злегка натискаємо в куточку ока біля носа на зімкнені повіки на пару хвилин і прибираємо зайву вологу.

У лікувальних закладах процедура закрапування в око прописана та затверджена у спеціальних протоколах (стандартах) і виконується персоналом.

 

Висновки:

  1. Втома очей може проявлятися незалежно від віку. Найсильніше на її прояви впливають спосіб життя й індивідуальні особливості організму.
  2. Симптоми прояви втоми очей неспецифічні та можуть сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому при виникненні дискомфорту необхідно звернутися до лікаря.
  3. Зволожуючі краплі від втоми для очей без консервантів допомагають зняти дискомфорт при втомі очей.

 

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Слід звернути увагу на склад: рекомендується вибирати краплі без консервантів; звернути увагу на діючі речовини: бажано, щоб у складі були ефективні для зволоження компоненти (наприклад, гіалуронова кислота, що міститься в природній сльозі та трегалоза); варто дивитися на дату виготовлення, умови та терміни зберігання відкритого флакона.

Ми можемо закрапати очі самому собі в положеннях лежачи та сидячи. Найпростіше зробити це в лежачому положенні із закритими очима (процедуру описано вище).

Якщо у вас часто виникають почервоніння, біль, відчуття втоми очей, то необхідно звертатися до лікаря. Сльозозамінники без консервантів із механізмом дії, близьким до природного на основі гіалуронової кислоти та трегалози усувають дискомфорт при втомі, сухості очей і мають високий профіль безпеки.

Оцініть користь статті:

5/5 - (1 vote)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.