Дата публікації:

17.11.2021

Як позбутися від втоми очей у домашніх умовах

Рейтинг

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo

Втома очей — це стан, спричинений перенапруженням очних м’язів через тривалу зорову концентрацію на дрібних об’єктах, яке призводить до відчутного дискомфорту. До того ж швидкому випаровуванню сльози очей сприяє сухе повітря в приміщенні (ввімкнені кондиціонери й обігрівачі, спека влітку, мороз взимку…).

Як подолати почуття втоми очей у домашніх умовах, дізнайтеся з цієї статті.

ТОП-5 популярних народних засобів зі зняття втоми очей

Якщо за наявності перерахованих вище симптомів ви вирішили шукати рішення в інтернеті та в друзів і знайомих, то маєте розуміти, що  в разі виникнення скарг на здоров’я  необхідно звертатися до лікаря й самолікування може бути небезпечним.

Давайте розглянемо народні поради щодо усунення втоми очей.

Порада 1. Промивайте очі водою з-під крана.

Парадокс у тому, що вода та домішки, що містяться в ній, сушать очну поверхню. Спочатку справді можна відчути полегшення, але згодом дискомфорт повернеться. Адже повноцінна слізна плівка має ліпідний, водний та муциновий шари. Промивання водою порушує цей баланс: зменшується відсотковий вміст ліпідів, і сльози швидше випаровуються, а симптоми дискомфорту посилюються. Отже,  вода з-під крана не зволожує, а ще більше сушить очі.

 

Порада 2. Притуляйте холодні скибочки огірка чи картоплі до очей.

Порада має радше косметичне значення, ніж лікувальне. Вважається, що це допомагає позбутися набряклості, припухлості, темних кіл навколо очей. Холодні шматочки зазначених овочів можуть звужувати судини, але подібне для очної поверхні не є корисним і ніяк не покращить склад та якість слізної рідини.

 

Порада 3. Застосовуйте чайні компреси для очей, закапуйте відвари трав (календула, ромашка, пелюстки троянд, зелений чай).

Водночас важливо враховувати, що неможливо забезпечити стерильність таких засобів, а певні трав’яні компоненти призводять до розвитку алергічних реакцій на кон’юнктиві й повіках. Крім того, дрібні частинки трав спричиняють подразнення та почуття стороннього тіла.

 

Порада 4. Закапуйте сольовий розчин.

Подібного робити в жодному разі не можна, тому що сольові розчини є гіпертонічними й мають властивість буквально перетягувати воду на себе. Це посилює сухість і втому очей.

 

Порада 5. Притуляйте холодні ложки до очей.

За своїм впливом такий спосіб схожий на принцип дії холодного огірка й картоплі.

 

Як зняти втому в домашніх умовах: 7 ефективних засобів

Чи є дієві методи, які допоможуть впоратися із сухістю та втомою очей без допомоги лікаря? Так, є. Головний безпечний спосіб усунення втоми очей у домашніх умовах — зволоження (увага: якщо почуття дискомфорту не минає або посилюється, необхідно звернутися до офтальмолога):

  1. Намагайтеся контролювати частоту моргання, особливо, якщо доводиться довго працювати за комп’ютером, концентруватися на дрібних предметах або керувати автомобілем. Справа в тому, що зволоження слізною рідиною поверхні ока відбувається саме під час моргання.
  2. Використовуйте зволожуючі краплі для очей без консервантів, захищаючі  від сухості й за своїм механізмом дії максимально наближені до природного. Краплі на основі трегалози та гіалуронової кислоти зволожують, змащують поверхню ока й мають протективні властивості.
  3. Робіть регулярні перерви в роботі, якщо вона потребує підвищеної уваги, особливо за екраном комп’ютера. Це дає змогу зняти зорове напруження, не чекаючи на посилення втоми очей. Відводьте погляд від монітора через кожні 20 хвилин на 15–20 секунд: можна подивитися у вікно, удалину.
  4. При нагоді робіть перерви в роботі на 15 хвилин кожні дві години. Цей час використовуйте, щоби зробити невелику гімнастику для очей.
  5. Пийте більше води, аби підтримати роботу слізних залоз.
  6. Додайте до раціону продукти з достатнім вмістом омега-3 жирних кислот, які корисні в разі втоми й сухості очей.
  7. Зволожуйте повітря в приміщенні та уникайте прямих потоків повітря в обличчя, особливо якщо працюєте в приміщенні з увімкненим кондиціонером або обігрівачем.
  8. Регулярно проводьте очищення/гігієну повік; ця проста процедура підтримує правильну роботу розташованих у повіках мейбомієвих залоз, що виробляють ліпіди, які так само входять до складу слізної плівки. Для догляду за повіками найбільш підходящими є спеціально створені засоби, що не містять консервантів, агресивних компонентів, детергентів, ароматизаторів.

 

Чи може нашкодити самолікування

Якщо ваш стан покращився, ми раді за вас. Якщо ви не помітили покращення за кілька тижнів — зверніться до офтальмолога за кваліфікованою допомогою. Пам’ятайте, самолікування може зашкодити вашому здоров’ю.

 

Висновки:

  1. Утома очей часто пов’язана з роботою, яка вимагає зорового напруження, через що людина рідко моргає. 
  2. Деякі популярні поради від втоми очей у домашніх умовах (наприклад, промивання очей водою, сольовим розчином, розчином ромашки тощо) не мають наукового підтвердження й можуть завдати шкоди очам.
  3. Режим зорових навантажень, контроль частоти моргання, зволоження повітря в приміщенні дають змогу зменшити дискомфорт.
  4. Достатня кількість рідини, що випивається, і продукти, багаті на омега-3, допомагають правильній роботі слізних залоз.
  5. Зволожуючі краплі без консервантів (сльозозамінники) одночасно змащують поверхню очей і захищають її від сухості.
  6. Допомогти позбутися сухості, втоми очей та покращити функції мейбомієвих 

 

Редакційна політика

Редакционная политика сайта Теалоз® Дуо

Поделиться ссылкой:

Оцініть користь статті:

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.