Дата публікації:

11.02.2022

Як правильно обрати зволожуючі краплі для очей

Рейтинг

5/5 - (1 vote)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
5/5 - (1 vote)

Поверхня ока безпосередньо контактує із зовнішнім середовищем (сухє та забруднене повітря, вітер, холод, вихлопні гази, смог, ультрафіолетові промені й т.п.), тому є вразливою областю нашого організму і може відчувати нестачу вологи.

Як наслідок, можуть з’являтися швидка втомлюваність очей при роботі за комп’ютером, печіння, напруження і подразнення.

Ці неприємні симптоми допоможуть усунути очні краплі для зволоження. У цій статті мова і піде саме про них (їх ще називають сльозозамінники, або штучні сльози).

Крок 1. Зверніть увагу на наявність консервантів

Консерванти запобігають росту бактерій в краплях і можливий подальший розвиток інфекційного запалення. Існує кілька видів консервантів, які можуть входити до складу багатьох сльозозаміннків.

Наприклад, Бензалконій хлорид — консервант детергентного типу (мийного засобу), досить токсичний для клітин поверхні ока при регулярному застосуванні, викликає подразнення, запалення і серйозні побічні ефекти. Тому, при можливості вибору офтальмологічних розчинів, віддайте перевагу розчинам без консервантів.

 

Крок 2. Ознайомтесь зі складом сльозозамінників

Будь-які краплі надають ефект завдяки своїм діючім речовинам. Штучні сльози на основі гіалуронової кислоти (гиалуроната натрію) мають механізм дії, наближений до природного.

У природних фізіологічних умовах зволоження та змащення поверхні очей відбувається завдяки рівномірному розподілу слізної плівки при морганні.

Слізна плівка має кілька шарів, і один із шарів (муціновий, що прилягає до поверхні ока) складається в основному з молекул гіалуронової кислоти.

При морганні відбувається рівномірний розподіл слізної плівки, зволоження і змащення поверхні очей, зменшується тертя повіки по рогівці, та  очі отримують захист від висихання.

Відомо, що вміст гіалуронової кислоти в складі природньої слізної плівки збільшується у відповідь на будь-яке пошкодження поверхні ока, сприяє відновленню клітин рогівки, допомагає зменшити та погасити запалення.

У зв’язку з тим, що сухість поверхні ока є поширеною проблемою у наш час, вчені розробляютьи нові шляхи її вирішення. Інновацією від французької компанії Théa є краплі Теалоз® Дуо на основі 2 речовин — гіалуронової кислоти й трегалози.

Трегалоза, речовина, яка зустрічається в природі, захищає поверхню очей від висихання, сприяє відновленню клітин рогівки та кон’юнктиви.

 

Крок 3. Ознайомтесь з показаннями до крапель для зволоження очей

Якщо ви відчуваєте:

  • біль в очах;
  • сухість;
  • почервоніння;
  • підвищене сльозовиділення;
  • дискомфорт при носінні контактних лінз;
  • подразнення від вітру або диму;
  • втому очей;
  • відчуття стороннього тіла;
  • нечіткість зору;
  • світлобоязнь.

Можна зробити припущення, що ці відчуття пов’язані з сухістю поверхні очей.  

Вони можуть бути зумовлені багатьма факторами, такими як вік, використання контактних лінз, частий перегляд екрану комп’ютера або мобільного телефону, екологічні аспекти (забруднення повітря), загальний стан здоров’я (гормональні зміни, менопауза), деякі ліки (деякі бета-адреноблокатори, оральні контрацептиви, антигістамінні препарати, діуретики та антидепресанти), запальні захворювання повік, операції на очах та ін.

Деколи самостійно досить важко зрозуміти причину того або іншого симптому. Буває, що почервоніння поверхні ока розцінюють як інфекційне, і застосовують антибактеріальні краплі, а буває й навпаки. Тому важливо вчасно звертатися до лікаря. І пам’ятати, що самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров’я!

 

Крок 4. Ознайомтесь з протипоказаннями та побічною дією очних крапель для зволоження

Виробники можуть попереджати, наприклад, що при алергії на будь-який із компонентів застосування крапель протипоказано, та що в окремих випадках може спостерігатися слабке подразнення очей.

 

Крок 5. Спосіб застосування та зберігання

Офтальмологічний розчин, якщо в цьому є необхідність, можна застосовувати  до 6 разів на день. Деякі краплі для зволоження можна закрапувати, не знімаючи контактні лінзи.

Термін придатності неушкодженого флакона при температурі не вище +25 С ° може бути до 5 років. Для певних крапель спеціальні умови для зберігання відкритого флакона не передбачені, тому їх можна брати з собою, виходячи з дому.

5 советов по выбору увлажняющих капель для глаз

 

Які бувають краплі для очей

Очних крапель за своїм призначенням існує безліч:

  1. Судинозвужувальні, протизапальні, протиалергічні, противірусні, препарати для лікування глаукоми, антибактеріальні та ін. В таких краплях містяться лікарські засоби, які мають певні показання для застосування. Призначати їх самому собі категорично не радимо, через те, що можна заподіяти шкоду здоров’ю очей.
  2. Краплі для зволоження очей усувають втому і дискомфорт, пов’язані з сухістю. Зазвичай вони продаються без рецепта.

 

Якщо Ви все ж не впевнені, які очні краплі вибрати, краще звернутися до офтальмолога, щоб розібратися в проблемі. 

 

За яких симптомів і кому рекомендовані краплі для зволоження очей

  1. При роботі за комп’ютером уся наша увага зосереджена на екрані, тому ми набагато рідше моргаємо. Через рідке моргання порушується розподіл слізної плівки по рогівці та склері, тому з’являється дискомфорт.
  2. Користувачі контактних лінз нерідко відчувають швидку втому очей, почервоніння та сльозотечу. Подібні відчуття можуть бути теж пов’язані з сухістю поверхні ока. Річ у тому, що лінза, встановлена ​​на оці, поділяє цілісну слізну плівку на 2 частини — під лінзою та поверх лінзи. Це збільшує навантаження на слізні залози, та може викликати сухість і дискомфорт.
  3. При роботі в офісних та інших приміщеннях, де працюють кондиціонери, вентилятори, обігрівачі — ці пристрої сушать повітря і створюють несприятливий мікроклімат для очей.

Увлажнение глаз при работе за компьютером

 

Висновки

  1. Сльозазамінники допомагають усунути дискомфорт при сухості — втомлюваність, печіння, подразнення, підвищену сльозотечу.
  2. Важливо вибирати краплі для зволоження без консервантів, щоб уникнути їх небажаної дії.
  3. Розчини для зволоження на основі гіалуронової кислоти найбільш близькі за своїм складом до природньої сльози, додатково захищають і змащують поверхню ока.

 

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Слід звернути увагу на склад:

  • рекомендується вибирати краплі без консервантів;
  • звернути увагу на діючі речовини: бажано, щоб у складі були ефективні для зволоження компоненти (наприклад, гіалуронова кислота, що міститься в природній сльозі та трегалоза);
  • варто дивитися на дату виготовлення, умови та терміни зберігання відкритого флакона.

Завдяки нашому природному механізму видалення всього “зайвого” з поверхні ока через носослізний канал, передозування очних крапель для зволоження не спостерігається.

Краплі для зволоження без консервантів послаблюють прояви сухості поверхні ока і не погіршують вироблення власної сльози.

Зазвичай, вони безпечні та можуть використовуватись часто, якщо не містять консервантів.

Оцініть користь статті:

5/5 - (1 vote)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.