Дата публікації:

25.10.2022

Зволожувальні краплі для очей з гіалуроновою кислотою

Рейтинг

4.2/5 - (6 votes)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
4.2/5 - (6 votes)

Зволожувальні краплі з гіалуронатом натрію (гіалуроновою кислотою) як основною діючою речовиною застосовуються при сухості очей.

Втома та відчуття сухості часто виникають після тривалого використання комп’ютерних екранів, телефонів, планшетів, перебування в приміщеннях з кондиціонерами та обігрівачами, в умовах вітряної погоди, яскравого сонця, спеки та морозу. Серед частих причин – забруднення повітря вихлопними газами, речовинами для дезінфекції, побутовою хімією.

Алергічні реакції, гормональна дисфункція, побічна дія певних ліків, загальносоматичні захворювання, запалення повік, захворювання слізних залоз, порушення функції мейбомієвих залоз, носіння контактних лінз, не кориговані порушення рефракції, хірургічні втручання на очах – це далеко не повний перелік медичних причин, що можуть викликати сухість очної поверхні.

У цій статті ми розберемося, чому очні краплі саме з гіалуроновою кислотою є ефективним засобом для усунення зорового дискомфорту, який так поширений у сучасному житті.

 

Зволожувальні властивості гіалуронової кислоти для очей

Сльозозамінники на основі гіалуронової кислоти використовуються для зволоження очей.

Дія молекул гіалуроната натрію на поверхню очей:

 • утримують біля себе воду: здатні зв’язати у 1000 разів більше молекул води, ніж їхня власна вага; завдяки цьому відбувається зволоження та змащування поверхні рогівки (2)
 • стабілізує слізну плівку, збільшує час її розриву; тим самим створюється сприятливе мікросередовище на поверхні ока і зменшується випаровування сльози.
 • чинить локальну протизапальну дію, прискорює загоєння мікроушкоджень – особливо при помірній сухості очей та поверхневому кератиті; 

 

Наскільки безпечні краплі для очей із гіалуроновою кислотою?

Ця речовина є у досить великій кількості в тканинах та органах – склоподібному тілі ока, у шкірі, зв’язках, хрящах, синовіальній рідині. Тому, як природний компонент клітин людини, гіалуронова кислота у складі офтальмологічних розчинів має мінімальний ризик розвитку алергічних реакцій.

 

У яких випадках застосовують краплі очей на основі гіалуронової кислоти

Лікарі призначають краплі на основі гіалуронової кислоти при сухості очної поверхні.

Сухість очей (Синдром/Хвороба Сухого Ока, ССГ/ХСГ) – це розлад, пов’язаний із дефіцитом продукції сльози та/або надмірним її випаровуванням; можливі причини наведені на початку статті.

У  залежності від ступеня сухості очей, суб’єктивними (скарги пацієнтів) симптомами є очний дискомфорт, сухість, болючість, відчуття стороннього тіла, інші різноманітні порушення зору. 

Об’єктивні ознаки, яки знаходять лікарі за допомогою сучасних діагностичних методик  – це запалення очей, нестабільність слізної плівки та гіперосмолярність сльози.

Сухість очей – дуже поширене захворювання серед старших вікових груп. 

Фахівці відзначають також, що і в дитячому, і в молодому віці ССО різних ступенів – далеко не рідкість.

Стан очної поверхні залежить від багатьох факторів, пов’язаних як із зовнішніми умовами, так і зі здоров’ям, та враховується лікарями при виборі лікування.

У розпорядженні лікарів нині є методики об’єктивної оцінки змін структур ока, і, за певними критеріями, можуть застосовуватися не тільки сльозозамінники, а й групи рецептурних препаратів (наприклад, потужні протизапальні, цитостатичні ліки), а також хірургічне лікування.

Тому, при появі скарг на зір обов’язково звертайтеся до лікаря – самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!

 

ТЕАЛОЗ® ДУО – французькі краплі для очей на основі гіалуронової кислоти

Офтальмологічний розчин ТЕАЛОЗ® ДУО містить 2 основні дієві речовини – трегалозу 3% та гіалуронову кислоту 0,15%. Засіб розроблений французькою компанією Laboratoires Théa, яка в даний час є провідною в Європі у сфері офтальмології. Одним із пріоритетів Laboratoires Théa є розробка та впровадження безконсервантних технологій у виробах власної продукції.

Краплі для очей з гіалуроновою кислотою ТЕАЛОЗ® ДУО не містять консервантів, які могли б завдати шкоди очній поверхні. Засіб зберігає стерильність завдяки конструкції флакона з мембраною, що не пропускає всередину розчину а ні бактерії, а ні віруси. 

ТЕАЛОЗ® ДУО має унікальний механізм дії, заснований на поєднанні двох його активних інгредієнтів: гіалуронату натрію (гіалуронова кислота) та трегалози.

Трегалоза – природний біопротектор, антиоксидант, який зустрічається у тканинах багатьох рослин та тварин. Речовина має унікальну здатність підтримувати життєдіяльність клітин при несприятливому впливі навколишнього середовища – висиханні та заморожуванні.

Дослідження показали, що трегалоза:

 • захищає епітеліальні клітини рогівки та кон’юнктиви від висихання
 • захищає клітини рогівки від окисного пошкодження, індукованого ультрафіолетовим опроміненням, захищаючи їх від передчасної загибелі
 • прискорює загоєння мікроушкоджень рогівки
 • має протизапальну властивість
 • допомагає відновити осмотичний баланс поверхні ока
 • запобігає денатурації ліпідного шару та білків клітинної мембрани

Саме ці властивості виявилися важливими для захисту очної поверхні, а у складі ТЕАЛОЗ® ДУО об’єдналися сили двох молекул – трегалози та гіалуронової кислоти, щоб миттєво усунути дискомфорт та забезпечити надійний захист від сухості.

Про корисну дію гіалуронової кислоти при сухості, про зволожувальні, змащувальні та інші цінні властивості цієї молекули читайте в попередніх розділах статті.

Показання: для захисту, зволоження та змащування поверхні очей з метою ослаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення її стану. Тільки для місцевого застосування в очі.

Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який з його компонентів.

Побічні ефекти: у поодиноких випадках можливе слабке подразнення та почервоніння очей.

Реклама засобу медичного призначення. Перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з інструкцією https://thealozduo.com.ua/uk/instrukcziya-tealoz-duo/.

Важливо: при появі скарг обов’язково звертайтеся до лікаря. Не займайтеся самолікуванням – це може бути небезпечно для вашого здоров’я!

 

Висновки:

 1. Гіалуронова кислота (гіалуронат натрію) застосовується як основний компонент певних сльозамінників для зволоження очної поверхні.
 2. Зволожувальні краплі (сльозамінники) призначені для усунення сухості, що через різні причини – роботу за комп’ютерними екранами, погодні умови (спека, мороз, яскраве сонце, вітер), носіння контактних лінз, алергічні реакції, деяки хронічні захворювання, гормональні зміни в організмі тощо. При появі скарг на зір звертайтеся до лікаря – самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!
 3. Цінними якостями гіалуронової кислоти для очей є зволоження, змащування, протидія запаленню та прискорення загоєння мікроушкоджень.

 

Редакційна політика

Редакційна політика сайту Теалоз® Дуо

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Зволожувальні краплі  з гіалуроновою кислотою без консервантів підходять для використання на кожен день, у тому числі носіям контактних лінз; призначені для усунення дискомфорту при синдромі сухого ока, подразненні очей через роботу за комп'ютером, погодні умови, стан навколишнього середовища та інше. Будь-які краплі для очей можна застосовувати виключно відповідно до інструкції. При самостійному виборі крапель уважно ознайомтеся зі складом, показаннями, протипоказаннями, можливими побічними ефектами. 

Зволожувальні краплі (сльозамінники) з гіалуроновою кислотою без консервантів не завдають шкоди очній поверхні, та, як правило, добре переносяться. Перед використанням необхідно ознайомитися з офіційною інструкцією, у тому числі зверніть увагу на рекомендації щодо способу застосування, кратності закапування, умов зберігання, термінів використання після відкривання флакона.  Не відкладайте звернення до лікаря, якщо симптоми сухості посилюються або не зменшуються, якщо ви помітили будь-які побічні ефекти або незвичайні відчуття після використання крапель. Пам'ятайте: самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я!

Оцініть користь статті:

4.2/5 - (6 votes)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.