Дата публікації:

11.02.2022

Зволожуючі краплі для користувачів контактних лінз

Рейтинг

5/5 - (1 vote)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
5/5 - (1 vote)

Контактні лінзи як зручний і безпечний метод корекції зору лікарі рекомендують багатьом пацієнтам.

Відомо, що для збереження гостроти зору та здоров’я очей важливу роль відіграють правильний вибір лінз і дотримання всіх рекомендації щодо використання та догляду за ними.

Однак варто пам’ятати, що навіть самі по собі контактні лінзи можуть викликати дискомфорт через додаткове навантаження на слізні залози. Річ у тому, що вони є чужорідним тілом для очей і поділяють слізну плівку на 2 частини: над лінзою та під лінзою. Тому для зволоження очної поверхні буде потрібно більше слізної рідини.

Зволожуючі краплі без консервантів можуть допомогти впоратися з цією проблемою. Щоб правильно обрати відповідний засіб, необхідно проконсультуватися з лікарем. Не слід займатися самолікуванням – це може зашкодити вашому здоров’ю.

Офтальмологи рекомендують використовувати спеціальні зволожуючі розчини (краплі) при появі зорового дискомфорту та для профілактики розвитку Синдрому Сухого Ока (ССО).

У нашому житті навіть без контактних лінз існує безліч факторів, які можуть призвести до сухості очної поверхні. До них відносять:

 • Тривалу роботу за монітором комп’ютера та регулярне використання смартфонів, планшетів;
 • Довгий перегляд телепрограм;
 • Перебування у приміщенні з працюючою кліматичної технікою: кондиціонерами, вентиляторами, обігрівачами;
 • Умови навколишнього середовища: вітер, спека, мороз, запилене та сухе повітря;
 • Несприятливі фактори для очної поверхні – сигаретний дим та від багаття, летючі миючі речовини, різкі запахи фарби та сполуки хлору;
 • Вікові зміни в організмі (з віком знижується процентний вміст води у тканинах), деякі загальні захворювання (ендокринні, аутоімунні), хронічні захворювання очей (блефарити, дисфункція мейбомієвих залоз тощо);
 • Авіаперельоти – параметри повітря в салоні літака також сприяють розвитку сухості очей;
 • Інші фактори.

Важливо знати, що поверхня очей є природним захистом від вірусних та інших інфекцій. При недостатній кількості вологи знижується її захисна здатність, а очі відповідно можуть стати вхідними воротами для збудників. Окрім того, при тривалому носінні маски потік повітря під час видиху спрямований на очі та провокує розвиток сухості. Тому у сезони вірусних інфекцій особливо важливо дбати про зволоження очей.

При появі будь-яких скарг на зір не займайтеся самолікуванням, звертайтеся до лікаря, щоб при необхідності почати ефективне лікування!

 

Чи можна впоратися без зволожуючих крапель?

Необхідність і частота застосування зволожуючих крапель індивідуальна. Наприклад:

 • якщо ви тільки почали носити контактні лінзи або переходите на інший їх вид, лікар може рекомендувати використання зволожуючого засобу;
 • зволоження поверхні очей допоможе усунути дискомфорт, якщо є ознаки, перераховані нижче:
 1. печіння;
 2. подразнення під час використання лінз;
 3. почервоніння очної поверхні;
 4. Втомлюваність очей без наявної причини;
 5. нечіткість зору.

Ці симптоми можуть виникати при Синдромі Сухого Ока та інших проблемах зі здоров’ям, тому звертайтеся до лікаря, щоб у разі необхідності своєчасно розпочати лікування.

 

Показаннями до використання зволожуючих очних крапель для користувачів контактних лінз є:

 • необхідність носити лінзи більше 8 годин;
 • відвідування басейну та купання у водоймах, у морі;
 • вітряна, спекотна, морозна погода;
 • підвищена чутливість до світла;
 • схильність до алергії;
 • будь-яка діяльність, яка потребує підвищеної уваги (як наслідок, зменшується частота моргань і поверхня очей отримує менше вологи).

Застосування зволожуючих крапель у таких випадках дозволяє позбутися від неприємних відчуттів і регулярно носити контактні лінзи, не відчуваючи дискомфорту.

 

Як вибрати зволожуючі краплі?

5 советов по выбору увлажняющих капель для глаз

Зазвичай, краплі для зволоження знаходяться у вільному продажі, їх можна придбати без рецепта, але не варто експериментувати та займатися самолікуванням. При виборі необхідно:

 • Уважно ознайомитися з показаннями. Як правило, в інструкції вказано, для яких випадків підходять конкретні краплі.
 • Рекомендації по використанню. Краплі відрізняються за особливостями застосування. Наприклад, деякі можна закрапувати поверх лінз, а інші – виключно на очну поверхню.
 • Протипоказання. Необхідно уважно вивчити можливі протипоказання та побічні реакції на зволожуючі краплі.
 • Наявність консервантів. Через можливий негативний вплив на очну поверхню їх не повинно бути у складі якісних крапель для зволоження.
 • Уважно прочитати склад. Краплі на основі гіалуронової кислоти мають механізм дії, максимально подібний до природної дії сльози.
 • На упаковці також повинні бути вказані умови зберігання та строки придатності. Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій. Використовувати краплі можна виключно до закінчення зазначеного періоду.

При виборі крапель слід спиратися на рекомендації офтальмолога – самолікування може призвести до негативних наслідків для здоров’я.

Як закрапувати очі з лінзами?

Перед закрапуванням необхідно обов’язково ретельно вимити руки.
Закрапувати краплі при користуванні контактними лінзами можна такими способами:

 • На внутрішню поверхню лінзи перед їх використанням. Чистими руками необхідно дістати лінзу, крапнути зволожуючі краплі на її внутрішню поверхню, після чого одразу надягти.
 • На поверхню очей зі встановленою лінзою: нахилити голову назад, дивитися вгору, відтягнувши повіку, крапнути розчин у отвір, що утворився між повікою й оком. Далі – закрити очі, затримати моргання та злегка натиснути на зімкнуті повіки у куточку біля носа (щоб краплі рівномірно розподілялися по очній поверхні, а не стікали через носослізний канал).

Не допускайте розвитку дискомфорту та втоми очей протягом дня. Закапувати очі слід відповідно до інструкції препарату необхідну кількість разів.

Зволожуючі краплі без консервантів Теалоз®Дуо від французької компанії Théa, лідера в розробці та виробництві безконсервантних стерильних продуктів для офтальмології, містять у своєму складі гіалуронову кислоту та Трегалозу. Спільна дія цих речовин забезпечує надійне зволоження поверхні ока та її захист.

Увагу вчених, що займаються проблемою зволоження очей, привернула відома з найдавніших часів рослина Троянда Ієрихону. Вона є символом воскресіння, бо зберігає свою життєздатність у жорстоких умовах пустелі. Здавалося б, назавжди засохла, під дією крапель води рослина оживає, розкривається та розквітає завдяки молекулі Трегалози. Ця речовина здатна створювати в її клітинах захисний каркас на тривалі періоди посухи, а в складі офтальмологічного розчину Теалоз®Дуо – покриття, що захищає рогівку від сухості. Крім того, вчені з’ясували, що Трегалоза подовжує період дії гіалуронової кислоти, тим самим підвищуючи ефективність офтальмологічного розчину, не порушуючи при цьому вироблення власної сльози.

Пляжі влітку й офіси з кондиціонерами, зимові морози та білий сніг, робота за комп’ютерними екранами, авіаперельоти – в усіх цих ситуаціях зволожуючі краплі Теалоз®Дуо забезпечать комфорт для зору. Важливо, що флакон з краплями простий і зручний у застосуванні, його можна постійно тримати з собою та використовувати при встановленій в оці контактній лінзі.

 

Висновки:

 1. Контактні лінзи – сучасний зручний спосіб корекції зору – можуть викликати дискомфорт через розвиток Синдрому Сухого Ока, тому користувачам контактних лінз потрібне додаткове зволоження поверхні очей.
 2. Зволожуючі краплі без консервантів на основі гіалуронової кислоти можуть застосовуватися відповідно до інструкції, коли в них є потреба; вони не порушують при цьому вироблення власної сльози.
 3. При розвитку зорового дискомфорту при використанні контактних лінз, який заважає повсякденній діяльності, необхідно звертатися до лікаря.

 

Поделиться ссылкой:

Питання-відповідь

Далеко не всі краплі можна застосовувати на лінзи - рекомендується ретельно ознайомитися з інструкцією.

Зволожуючі краплі слід використовувати, якщо протягом дня Ви відчувається печіння, подразнення, почервоніння, очі постійно втомлюються та не дають чітко роздивитися предмети. Слідкуйте за своїм здоров'ям - при необхідності звертайтеся до лікаря.

Зволожуючі краплі для очей необхідні при тривалому використанні комп'ютерів та інших гаджетів. Вони також допомагають при впливі негативних кліматичних факторів - яскравого сонячного світла, гарячої та морозної температури, пилу, вітру та ін. Використання лінз більше ніж 8 годин, тривалі зорові навантаження, робота у приміщенні з кондиціонером - ці причини також спонукають замислитися над можливістю застосувати зволожуючі краплі.

Оцініть користь статті:

5/5 - (1 vote)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.