Дата публікації:

11.02.2022

Зволожуючі краплі від сльозотечі очей

Рейтинг

3.5/5 - (2 votes)

Поділитись статтею

Автор статті

- видавець і автор статті

logo
3.5/5 - (2 votes)

Сльозоточивість створює дискомфорт і призводить до порушення чіткості зору.

Як не парадоксально на перший погляд, але додавання вологи у вигляді очних крапель від сльозотечі допомагає впоратися з цим дискомфортом.

 Сльози виробляються спеціальними залозами, утворюючи тонку плівку на всій поверхні ока. Вони зволожують і змащують очне яблуко, очищають від забруднень і перешкоджають розмноженню хвороботворних мікроорганізмів.

Сльози через емоції радості й горя — це приклади фізіологічної сльозотечі.

 А нефізіологічна (надлишкова) сльозотеча може бути спричинена порушенням якості та кількості сльози, звуженням слізних протоків, безліччю інших причин — від подразнення поверхні ока під час алергії до складних захворювань імунної системи.

 Сльозоточивість трапляється в будь-якому віці, і в тому числі в молодих.

Причини сльозоточивості

Синдром/Хвороба Сухого Ока  (ССО/ХСО)

Це часта причина зорового дискомфорту в сучасному житті, пов’язана з поширенням комп’ютерних пристроїв, станом екології, погодними умовами та ін.

Симптомами, які супроводжують сухість очей, є печіння, подразнення, відчуття піску в очах.

Парадоксально, але факт – в разі недостатнього зволоження поверхні ока одночасно виробляється надмірна кількість сльози. Насправді в основі такого явища лежать захисні механізми проти сухості, але якщо очам вчасно не допомогти, перенавантаження слізних залоз призводить до їхнього виснаження.

Щоби подібне не відбувалося, у процесі роботи за екраном комп’ютера необхідно влаштовувати регулярні перерви й застосовувати сльозозамінник без консервантів.

 

Захворювання повік

Повіка — частина дренажної системи ока. Під час блефаритів порушується робота мейбомієвих залоз і страждає слізна плівка, що провокує розвиток ССО.

У профілактиці блефаритів величезне значення має регулярна гігієна повік.

 Ще один варіант захворювань повік — порушення їхньої структури, коли страждає відтік сльози. Наприклад, саме обвислі повіки в літньому віці є причиною сльозотечі.

 

Алергія (наприклад, на пилок, пилових кліщів)

Вона може спричинити набряклість зони навколо очей, почервоніння кон’юнктиви. Цей стан, імовірно, супроводжуватиметься й іншими алергічними симптомами, такими як закладений ніс, почервоніння шкіри та свербіж, кашель або задишка.

 

Інфекційні збудники (вірусні, бактеріальні)

Вони також можуть зумовити почервоніння очей, помутніння зору, появу слизових або гнійних виділень, відчуття болю, набряк повік.

 

Неправильно зростаючі вії

Коли вони спрямовані всередину, подразнюють і травмують повіки, постійно змушують виділятися сльозу. Це стан, який називається трихіазом, до того ж досить небезпечний, оскільки може спричини пошкодження рогівки.

 

Аутоімунні захворювання

Вони характеризуються тим, що імунна система атакує не чужі, а власні тканини організму, у тому числі слізні залози. Такий стан на ранніх стадіях може призводити до посилення сльозовиділення через ССО. Крім сльозотечі в людей, які страждають на аутоімунні захворювання, можуть виникати й інші скарги, наприклад скутість рухів і болі в суглобах.

 

Захворювання нервової системи

У разі порушення іннервації м’язів обличчя під час певних захворювань нервової системи страждають рухи повік. Це призводить до неповноцінності слізної плівки, порушення відтоку та водночас збільшення продукції сльози, щоби компенсувалася сухість очної поверхні.

Крім того, пошкодження нервових волокон у слізних залозах, наприклад  через травми або інфекцій, також збільшує вироблення сльози.

 

Травма або подразнення ока

Шкідливі для поверхні ока чинники — мікроподряпини, хімікати, чужорідні частинки — можуть стати причиною захисної реакції організму у вигляді посилення сльозотечі.

 Якщо одночасно порушується зір і зберігається біль, необхідно звернутися до офтальмолога.

 

Непрохідність слізних проток

Вузькі або заблоковані слізні протоки внаслідок анатомічних аномалій, запалення, інфекцій, травм можуть призвести до того, що сльози накопичуватимуться на поверхні ока. Закупорка слізних проток також може спровокувати розмноження бактерій із розвитком запалення, що є додатковим чинником сльозоточивості.

 

Дія ліків

Використання певних ліків інколи спричиняє сльозоточивість. Це, наприклад, хіміотерапевтичні препарати, деякі протиглаукомні очні краплі. У випадках сльозоточивості на тлі застосування лікарських препаратів обов’язково зверніться до лікаря.

 

Що робити під час сльозотечі? 

Причин сльозоточивості відомо багато: від повсюдно поширеного ССО до рідкісних захворювань повік і слізних протоків.

 Обов’язково зверніться до лікаря, якщо сльозотеча стає постійною або супроводжується серією скарг, таких як:

  •       порушення зору;
  •       печіння;
  •       біль в очах;
  •       почервоніння;
  •       відчуття, ніби в око потрапила стороння частинка.

Лікар проведе обстеження, аби визначити причину та призначити відповідне лікування.

 Щоб очі не сльозилися, не торкайтеся й не тріть їх брудними руками. Крім того, не витирайте очі рушником або серветкою, чистота яких не гарантована.

 

Лікування сльозоточивості

Якщо причиною є ССО, лікар може порадити приділяти особливу увагу гігієні повік і використовувати зволожуючі очні краплі від сльозоточивості, а також уникати чинників, які посилюють симптоми:

  •       зорові перевантаження;
  •       паління й перебування в накурених приміщеннях;
  •       сухе повітря в офісі та квартирі через кондиціонери й обігрівачі;
  •       яскраве сонячне світло як улітку, так і взимку,  й ін.

 Якщо причина — алергія, інфекція або інший вид запалення, лікар може призначити спеціальні ліки (протиалергічні. протизапальні, антибактеріальні та ін.).

Деякии випадки потребують додаткового обстеження слізних проток для вирішення питання про доцільність оперативного лікування (відновлення їхньої прохідності).

 

Які краплі допомагають від підвищеної сльозотечі?

Якщо поява сліз — результат емоцій, то ніякого лікування не потрібно.

В інших ситуаціях, пов’язаних із погодними умовами, роботою за комп’ютерними екранами, необхідні зволожуючі краплі (сльозозамінники) без консервантів від сльозотечі. Такі засоби мають бути за складом наближені до природних сліз, містити компоненти, здатні ефективно утримувати вологу на поверхні ока. Перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з інструкцією!

Такими краплями є Теалоз Дуо від французької компанії Théa. Цей офтальмологічний розчин має в своєму складі трегалозу – речовину з унікальною здатністю утримувати біля себе воду, і гіалуронову кислоту – компонент, який присутній і в складі природного сльози. Теалоз Дуо не містить консервантів, але зберігає свою стерильність після відкривання завдяки конструкції флакона. З можливих побічних ефектів описано слабке подразнення очей. 

У разі алергії та інших офтальмологічних захворювань, крім крапель від сльозотечі, можуть знадобитися додаткові ліки зі спеціальними механізмами дії. До них належать протизапальні, протиалергічні, противірусні, препарати для лікування глаукоми, антибактеріальні й ін. Ці лікарські засоби можна приймати тільки за призначенням лікаря.

 

Що робити, якщо очі сльозяться на вулиці?

Офтальмологи звертають увагу, що холодна погода спричиняє  сухість та подразнення очей. Це пов’язано з дією як самого холоду, так і з сезонними змінами в нашій поведінці та звичках харчування: через негоду ми більше часу проводимо в приміщенні, їмо менше овочів і більше — здобного й солодкого.

 Саме тому із завершенням теплих днів особливо важливо правильно піклуватися про очі:

  1. Не затримувати моргання — це зволоження поверхні ока. Під час роботи за комп’ютером, через підвищену увагу повіки моргають набагато рідше — про це важливо пам’ятати.
  2. Зволожувати очі, щоби запобігти дискомфорту та сухості. Сльозозамінник без консервантів, маючий у своєму складі речовини, які утримують вологу на поверхні ока (наприклад, трегалозу й гіалуронову кислоту), діє наближено до природної сльозі  — ознайомтеся з показаннями для цього засобу.
  3. Правильно доглядати за повіками та зоною навколо очей: очищення, прогрівання, масаж допомагають підтримувати правильну роботу мейбомієвих залоз, є профілактикою ССО й запалення. Для ефективного догляду можна застосовувати спеціальні офтальмологічні серветки та гель без консервантів і агресивних компонентів.
  4. У холодну погоду важливо знизити рівень насичених жирних кислот та підвищити рівень омега-3 поліненасичених жирних кислот, наприклад, з жирної морської риби, горіхів, рослинних олій, авокадо. Якщо в раціоні недостатньо омега-3, сльози не утримуються на поверхні ока,  і швидко з’являються подразнення, сльозотеча й дискомфорт.

 

Які краплі протипоказані під час сльозоточивості?

Очні краплі мають кардинальні відмінності в складі та строго прописані показання. Без призначення лікаря, якою б не була сльозотеча, у жодному разі не можна застосовувати антибактеріальні, судинозвужувальні, стероїдні й інші лікарські засоби. Не займайтеся самолікуванням — це може завдати шкоди здоров’ю!

 

Поделиться ссылкой:

Оцініть користь статті:

3.5/5 - (2 votes)

Діліться в соц. мережах:

Де купити ТЕАЛОЗ® ДУО

Офіційний сайт ТЕАЛОЗ® ДУО. Реклама засобу медичного призначення ТЕАЛОЗ® ДУО. Зберігати у недоступному для дітей місці. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією (PDF). Показання: ТЕАЛОЗ® ДУО показаний для захисту, зволоження та змащення поверхні очей з метою послаблення симптомів синдрому сухого ока середнього та тяжкого ступеня, а також для покращення стану поверхні очей. Тільки для місцевого застосування в очі. Протипоказання: не застосовувати внутрішньо, не призначений для ін’єкцій. Не застосовувати ТЕАЛОЗ® ДУО при алергії на будь-який в його компонентів.

Виробник: Laboratoires Théa; 12 rue Louis Blériot, 63017 Clermont-Ferrand Cedex 2, France. Tel. + 33 4 73 98 14 36 / Лаборатуар Теа; 12, вул. Блеріо, 63017 Клермон-Ферран Седекс 2, Франція. Тел. + 33 4 73 98 14 36 на заводі Farmila-Thea Farmaceutici S.P.A .; via Enrico Fermi, 50, 20019 Settimo Milanese (MI), Italy. Tel. +39 02 33 550 1 / Фарміла-Теа Фармацеутіці С.П.А; вул. Енріко Фермі, 50, 20019 Сеттімо Міланезе (МІ), Італія. Тел. +39 02 33 550.

Всі права захищені та належать ТОВ «ТЕА ФАРМА». ЄДРПОУ 45117423; 04070, м Київ, Подільський р-н, вул. Волоська, 51 / 27Б, 3 поверх, офіс 1. Тел. +38 (044) 467 5770. Вебсайт ТОВ «ТЕА ФАРМА»: https://thea.ua/

Інформація на сайті надана з метою ознайомлення (носить інформаційно-довідковий характер) та не є підставою для самостійного встановлення діагнозу й самостійного призначення лікування. Своєчасно звертайтесь до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.